فصل دوم شهرزاد به زودی …

فصل دوم شهرزاد

حسن فتحی کارگردان سریال پر مخاطب شهرزاد  درمورد تصمیمش برای ساخت فصل دوم شهرزاد گفت: ساخت دنباله «شهرزاد» خیلی جدی است هم برای من و هم برای سرمایه‌گذاران سریال. من منتظرم تا «شهرزاد۱» به بازار بیاید و بازخوردهای مخاطبان درباره آن را ببینم.

فصل دوم شهرزاد

فتحی در ادامه گفت: اگر بازخوردها مثبت باشد، قطعا با همین گروه و مجموعه برای تولید «شهرزاد ۲» اقدام می‌کنیم و احتمالا «شهرزاد ۳» را هم خواهیم ساخت. این کارگردان ادامه داد: من سیناپس هر سه فصل را از دو سال پیش آماده کرده بودم. رمان اولیه من که موجود است و من فیلمنامه کامل را با همراهی نغمه ثمینی که از بهترین فیلمنامه‌نویس‌ها است نوشتیم و بنابراین سیناپس‌های فصل دو و سه نیز برای نگارش فیلمنامه آماده است. فتحی در ارتباط با مقطع تاریخی مربوط به فصل دوم و سوم سریال شهرزاد، اظهار داشت: فصل اول سریال که به اوایل دهه ۳۰ می‌پردازد، فصل دوم اواخر دهه ۳۰ را برمی‌گیرد و فصل سوم به بعد از انقلاب می‌رسد و در زمان معاصر رخ می‌دهد. این کارگردان در آخر تأکید کرد: فصل سه به سال‌های دهه ۷۰ هجری شمسی می‌پردازد و هر کدام از این سه فصل بین ۲۶ تا ۳۰ قسمت دارد. فصل دوم سریال “شهرزاد” در حال حاضر در حال گذراندن مراحل پیش تولید خود می باشد و می توان گفت فیلمنامه آن به اتمام رسیده و این روزها نغمه ثمینی با همراهی  کارگردان درحال نگارش، بازنویسی و ویرایش قسمت‌های نهایی کار هستند. داستان و ماجرای فصل دوم از آنجایی آغاز می‌شود که پس از فوت بزرگ آقا اداره ی همه امور به قباد واگذار می شود و او همه کاره دم و دستگاه دیوان سالار خواهد شد، اما وضعیت تازه و قدرت گرفتن قباد،  برخلاف میل عمه بلقیس که در کرمان زندگی می‌کند می باشد و او برای گرفتن قدرت از قباد به تهران خواهد آمد.

نقش عمه بلقیس را در این مجموعه فاطمه معتمد آریا بازی می کند. جدال او با قباد برای به دست گرفتن قدرت قسمتی از داستان فصل دوم است. از طرفی وقتی که قباد صاحب قدرت است شرایطی را فراهم می کند تا فرهاد ایران را ترک کند و به اجبار درخارج از کشور زندگیش را ادامه دهد.

همین قسمت از فصل دوم در یک کشور خارجی که به احتمال زیاد ارمنستان است، تصویر برداری می‌شود. گروه تولید سریال در تلاش هستند بلافاصله با پایان فصل اول، فصل دوم را کلید بزنند تا بتوانند در شش ماهه ی دوم سال ۹۵ آن را پخش کنند. فصل دوم سریال “شهرزاد” قرار است در ۲۶ قسمت با وجود همان بازیگران فصل اول به علاوه ی یک یا دو بازیگر دیگر تهیه شود و به بازار بیاید.

مجله اینترنتی چی گه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *