آموزش تهیه سالاد ماکارونی

آموزش تهیه سالاد ماکارونی

یکی از غذاهای خوشمزه با ماکارونی ، سالاد ماکارونی است. ماکارونی دارای آهن و روی بوده و میتواند برای کسانی که مشکل کم خونی دارند مفید باشد. همجنین، ماکارونی سرشار از ویتامین های گروه B است که برای انسان بسیار مفیدند.

آموزش تهیه سالاد ماکارونی

آموزش تهیه سالاد ماکارونی

برای تهیه سالاد ماکارونی شما به مواد زیر احتیاج دارید :

ماکارونی فرمی و شکلی : ۲۵۰ گرم

تخم مرغ : ۴ عدد

کالباس : ۲۰۰ گرم

خیار شور : ۲۵۰ گرم

نخود فرنگی : ۱۰۰ گرم

هویچ : ۱۰۰ گرم

گوجه فرنگی : ۲۰۰ گرم

سس مایونز : به دلخواه

نمک وفلفل : به دلخواه

آبلیمو : کمی

در ابتدا ماکارونی ها را داخل آب جوش بریزید . به آب جوش تان کمی نمک و روغن بیفزایید . اجازه بدهید ماکارونی ها بیشتر از حد معمول پخته شوند . پس از پختن آن ها را با آب سرد آب کشی نمایید . تخم مرغ هایی که از قبل پخته اید را به شکل دلخواه خود برش بزنید . در ظرفی ماکارونی را ریخته ، بعد از آن تخم مرغ های خورد شده را بریزید . خیار شور ها را به شکل دلخواه خورد کرده به مخلوط بالا اضافه نمایید . هویچ خورد شده ، گوجه فرنگی خورد شده ، کالباس خورد شده را نیز اضافه کنید . در انتها به مخلوط فوق به مقدار دلخواه سس بیفزایید و نمک و فلفل به همراه آبلیمو هم اضافه نمایید همه ی مواد را به خوبی با هم مخلوط نموده و در ظرف مورد نظر سرو کنید . می توانید به سالاد ماکارونی ذرت پخته شده هم بیفزایید . برای طعم بهتر در صورت دلخواه مقداری جعفری خورد شده به سالاد اضافه کنید .

این نکته را در نظر بگیرید که سینه ی مرغ پخته شده و خرد شده جایگزین مناسبی برای کالباس می باشد . همچنین به کسانی که مشکل چربی خون و یا کلسترول دارند و یا از رژیم غذایی کم کالری پیروی می کنند توصیه می شود از ماست به جای سس استفاده نمایند .

مجله اینترنتی چی گه

6 دیدگاه در“آموزش تهیه سالاد ماکارونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *