آیا دارچین برای سلامتی مفید است؟؟؟

آیا دارچین برای سلامتی مفید است؟؟؟

اگرشما از آن دسته افرادی هستید که فقط طعم و عطر دارچین را در شیرینی جات امتحان کرده و چشیده اید و فکر میکنید این ادویه ی بسیار معطر و خوشبو فقط برای شیرینی درست کردن کاربرد دارد،باید بگویم که اگر این طور است، و در واقع دارچین برای سلامت تمام بدن مفید است.

آیا دارچین برای سلامتی مفید است؟؟؟
مصرف دارچین برای حفظ سلامت بدن از سالهای گذشته ودر طب سنتی گذشتگان ما بوده. دردرمان های قدیمی، برای درمان بیماری‌هایی از قبیل بی‌اشتهایی ، نفخ، اختلالات گوارشی همراه با تهوع، نفخ معده همراه با گاز از دارچین استفاده میکردند.
اما امروزه بیشتر از این ادویه ی خوشبو در درمان بیماری های سخت استفاده میکنند.موارد استفاده از این ادویه دربرخی درمان ها ذکر شده است.
۱-تنظیم قند خون از طریق مصرف دارچین به طور علمی در آزمایشات ثابت شده است .افرادی دیابتی که دارچین محلول در آب ولرم بیشتری در طول رزو مصرف کرده بودند ،سریعتر درمان جواب داده بود و قند خونشان بسیار کاهش یافته بود.
۲-تنظیم بافت های چربی و عضلانی که به نسبت مساوی و بعد از مدتی مصرف دارچین میتوان به این تعادل دست یافت بطوریکه چربی ها کاهش میابد و حجو عضله بیشتر میشود.
۳-کاهش کلسترول خون،پایین آمدن فشار خون و بهبود عملکرد عروق قلب از دیگر فوایدمصرف دارچین در طول هفته است.
– دارچین حاوی پلی‌فنول است. پلی‌فنول سرشار از ترکیبات آنتی اکسیدانی می‌باشد .۴
۵-مصرف به اندازه و منطقی دارچین بی‌ضرر است. در ایالات متحده دارچین به عنوان ماده‌ خوراکی کاملا سالمی شناخته شده است. مصرف دارچین در طول دوره ی بارداری نیز بلامانع است. البته توجه نمایید که دارچین را فقط در مواد غذایی خود مصرف کنید.و مصرف خوراکی دارچین اکیدا ممنوع است.میزان مصرف روزانه ی دارچین چیزی بین ۵۰۰ تا ۳۰۰۰میلی گرم در روز کافی است.
همانگونه که گفته شد از دارچین میتوان به عنوان مکملی در درمان دیابت و یه آنتی اکسیدان قوی استفاده کرد.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *