آیا قرص اورامین اف چاق کننده است ؟

آیا قرص اورامین اف چاق کننده است ؟

چند وقتی ایست تعریف هایی در مورد قرص اورامین اف وجود دارد که بیان می شود این قرص باعث افزایش وزن می شود و گاه و بیگاه تجربه های موفقی مبنی بر افزایش وزن شنیده می شود اما آیا واقعا این قرص به خودی خود یک معجزه برای لاغر ها به شمار می رود و اینکه ترکیبات این قرص چه موادی هستند و این قرص چگونه باعث چاقی می شود . در ادامه به بررسی این قرص و عوارض و تاثیرات آن و در انتها بیان این مساله که آیا این قرص چاق کننده هست یا خیر می پردازیم .

مشخصه ها :
تقویت قوای جسمی و ( ج ن س ی )
تقویت سیستم ایمنی
محرک سیستم اعصاب مرکزی
خواص ضد دیابتی
درمان اختلالات ( یائس گ ی )
فعالیت خون سازی
ضد استرس
حاوی مقادیر فراوانی از پروتئین و ویتامین ها
موارد مصرف :
افزایش توان و انرژی بدن
محرک فعالیت سیستم ایمنی
شرایط نگهداری :
در محل خشک و خنک دور از دسترس اطفال نگهداری شود.
روش مصرف :
در کودکان بالای ۱۲ سال و بزرگسالان روزانه ۱ کپسول
هشدار مصرف :
در دوران بارداری و شیر دهی مطابق دستور پزشک مصرف شود.
توضیحات :

ویتامین های گروه B:

ویتامین های گروه B در بدن منافع بسیاری دارند از قبیل:

· افزایش و تقویت میزان متابولیسم و سوخت و ساز در بدن

· تقویت و افزایش سلامت پوست و قدرت عضلانی

· افزایش سلامت سیستم ایمنی و دستگاه عصبی

· افزایش رشد و تقسیم سلولی که بویژه در مورد گلبولهای قرمز خونی موجب جلوگیری از کم خونی می گردد.

· کاهش خطر سرطان پانکراس که این نوع سرطان یکی از کشنده ترین انواع شناخته شده می باشد.

همه این ویتامین ها در آب محلول بوده و در تمام بدن انتشار می یابند.

فولیک اسید به همراه ویتامینB12 و ویتامین C به بدن در تجزیه، استفاده و تولید پروتئین های جدید کمک می کند. این ویتامینها در تشکیل گلبول های قرمز خون و سنتز DNA نقش دارند. DNA حامل اطلاعات ژنتیکی می باشد. فولیک اسید همچنین در رشد بافت ها و عملکرد سلول ها کمک می نماید. مصرف مقادیر مناسب فولیک اسید، قبل از بارداری و پس از آن می تواند در جلوگیری از تعدادی از نقایص تولید مثلی شامل اسپینا بیفیدیا (Spina Bifida) مؤثر باشد.

نیاسین یکی دیگر از این ویتامین ها است که در دستگاه گوارش، پوست و اعصاب نقش دارد. همچنین در تبدیل غذا به انرژی نیز اهمیت دارد. ریبوفلاوین یا ویتامین B2 در کنار سایر ویتامین های این گروه عمل می کند. این ویتامین جهت رشد بدن و تشکیل گلبول های قرمز خون ضروری بوده و در آزاد کردن انرژی از کربوهیدرات ها نیز شرکت دارد.

تیامین یا ویتامین B1 نیز در تبدیل کربوهیدراتها به انرژی مؤثر است. همچنین برای عملکرد طبیعی قلب، سیستم عصبی و عضلات ضروری است. اسید پانتوتنیک و بیوتین نیز دو ویتامین مهم از این گروه هستند که جهت رشد لازمند و به بدن در تجزیه و مورد استفاده قرار دادن غذاها کمک می کنند. (در متابولیسم نقش دارند). ویتامین B6 به سیستم ایمنی در تولید آنتی بادی کمک می کند. آنتی بادی ها در محافظت از بدن در مقابل بسیاری از بیماری ها شرکت دارند. این ویتامین برای انجام طبیعی عملکرد اعصاب و در تشکیل گلبول های قرمز خون نقش دارد . ویتامین B12 مانند سایر ویتامین های گروه B در متابولیسم اهمیت دارد. این ویتامین نیز در تشکیل گلبولهای قرمز خون و تقویت سیستم عصبی مرکزی نقش دارد.

قرص اورامین اف

قرص اورامین اف

کلسیم :

کلسیم یکی از مهمترین مواد معدنی در رشد، سلامت و تولید مثل بدن انسان است. در ساخته شدن طبیعی دندان ها و استخوان ها شرکت کرده و می توان گفت که مقادیر مناسب و کافی آن در طول زندگی می تواند از بروز اوستئوپروزیس (osteoporosis) جلوگیری نماید. کلسیم در فرایندهایی چون انعقاد خون، انتقال پیامهای عصبی، انقباض عضلانی و آزاد سازی تعدادی از هورمون ها نقش دارد. همچنین برای ضربانهای طبیعی قلب وجود کلسیم ضروری است.

پتاسیم :

پتاسیم یک ماده معدنی بسیار مهم برای بدن است که در متابولیسم و عملکردهای بدن نقش های متعددی دارد. پتاسیم در تنظیم تعادل اسید – بازی در بدن نقش ایفا می کند. همچنین در متابولیسم کربوهیدرات ها و سنتز پروتئین از اسید های آمینه نیز شرکت دارد. جهت ساخته شدن عضله و در حالت کلی جهت رشد بدن پتاسیم بسیار اهمیت دارد.

منیزیم :

منیزیم در بدن عملکردهای مهم دارد که از آن جمله می توان به تأثیر آن در انقباض و آزاد شدن عضله، نقش آن در عملکرد برخی آنزیم ها در بدن و اهمیت آن در تولید و انتقال انرژی و نیز در سنتز پروتئین اشاره نمود.

فسفر :

فسفرفراوانترین آنیون درون سلولی در بدن انسان به شمار می آید. فسفر در بدن جهت ذخیره و متابولیسم انرژی، استفاده از ویتامین های گروه B، بافری کردن مایعات بدن، ترشح یون های هیدروژن از کلیه و عملکرد صحیح عضله و عصب و نیز حفظ تعدال کلسیم مورد نیاز می باشد. فسفر در تشکیل استخوان ها و دندان ها و جهت داشتن استخوان ها و بافت های نرم سالم ضروری است. عدم وجود مقادیر کافی فسفات در بدن ایجاد هیپوفسفاتمیا (فسفات کم در خون) می کند که می تواند خطرات فراوانی برای سلامتی ایجاد کند.

کروم :

کروم در همه مواد آلی در مقادیر بسیار ناچیز وجود داشته و به نظر می رسد که یک ماده معدنی اساسی باشد. میزان کروم در نوزادان بیشتر از افراد بالغ است. مقدار کل کروم موجود در بدن یک فرد بالغ ? تا ?? میلی گرم است. با افزایش سن قدرت حفظ کروم در بدن کاهش می یابد. میزان کروم در بافت های بدن انسان بسته به نقاط مختلف جهان و نیز عادت های تغذیه ای بسیار متفاوت است. کروم در متابولیسم چربی ها و کربوهیدرات ها بسیار نقش ایفا می کند. در متابولیسم قند در بدن با انسولین همکاری کرده و به نظر می رسد که تأثیر و کارآمدی انسولین را افزایش داده و موجب تسهیل انتقال گلوکز به سلول ها شده و در نتیجه مانع از افزایش قند در خون می گردد. در جذب پروتئین و رشد عمومی بدن از کروم بعنوان یک ماده معدنی در پیشگیری از دیابت بسیار استفاده می شود.

این دارو، یک مکمل مولتی ویتامین- مینرال به همراه ژل رویال است. در صورتی که بدن شما کمبود ویتامین و مواد معدنی داشته باشد، به این مواد نیاز دارید و آن هم فقط و فقط باید با تجویز پزشک باشد در صورتی که از مواد غذایی مختلف به ویژه میوه و سبزی ها به اندازه کافی مصرف می کنید، نیازی به مکمل ندارید. افراد در صورتی که دچار کمبود ویتامین باشند، کمبود اشتها پیدا می کنند و مصرف مکمل ها می تواند، این کمبود اشتها را جبران کند اما تشخیص کمبود داشتن مواد مغذی، فقط با پزشک است و نباید این مکمل ها خوسرانه مصرف شود.از ابن سینا نقل می کنند که: «تفاوت بین ماده غذایی، دارو و سم تنها در میزان مصرف آن است.» از این جمله، اینطور برداشت کرده اند که اگر ما هر روز یک ماده غذایی را برحسب نیاز روزانه مان مصرف کنیم، آن ماده می تواند حکم غذا را داشته باشد…

اما اگر میزان مصرفش از حد طبیعی خارج شود (به صلاحدید پزشک یا متخصص تغذیه)، آن وقت آن ماده حکم دارو را پیدا می کند و اگر مصرفش به طور خودسرانه بیش از اندازه باشد، می تواند برای بدن مضر و حتی عامل مسمومیت غذایی باشد. پس می بینید که در مصرف مواد غذایی نمی توان زیاده روی کرد؛ چه برسد به اینکه کسی بخواهد مکمل های غذایی را خودسرانه مصرف کند.

ترکیبات ( در محصول ) :

نام مقدار نیاز روزانه
Ginseng Extract ۵۰ mg *
Royal Jelly ۱۰ mg *
Vitamin A ۲۵۰۰ I.U *
ویتامین D2 ۴۰۰ I.U *
Vitamin E ۴۵ mg *
(Vitamin B1 (Thiamine ۲ mg *
(Vitamin B2 (Riboflavin ۲ mg *
ویتامین B6 (پیریدوکسین) ۲ mg *
(Vitamin C (Ascorbic Acid ۱۰۰ mg *
(Vitamin B3 (Niacin ۲۰ mg *
Pantothenic Acid ۳۰ mg *
ویتامین B12 (سیانوکوبالامین) ۶ mcg *
Ferrous Fumarate ۲۷٫۳۸ mg *
مس ۷٫۸۶ mg *
Magnesium Srearate ۶۶٫۳۴ mg *
Zinc ۵ mg *
کلسیم فسفات ۳۰۷٫۵ mg *
Manganese ۳ mg *
Potassium ۱۸ mg *
مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *