استفاده از غذاهاي آلرژي زا قبل از يك سالگي

استفاده از غذاهاي آلرژي زا قبل از يك سالگي

کودکانی که  داراي رژیم غذایی شامل محصولات شیر گاو، تخم مرغ و بادام زمینی قبل از يك سالگي هستند کمتر دچار حساسیت به مواد غذایی مربوط به آنها مي شوند ، اين تحقیقات جدید در کنفرانس بین المللی ATS 2016 ارائه شده است. استفاده ي زود از تخم مرغ به نظر می رسد سودمند باشد، و همچنين خطر ابتلا به حساسیت درهر یک از سه مواد غذایی مورد آزمایش کاهش یافته است.

 

استفاده

 

مطالعات CHILD ، به مديريت Malcolm Sears استاد گروه پزشكي در دانشگاه مك مستر تحقيقات خود را براي اولين بار به منظور بررسي اثر زمان در مصرف مواد غذايي در محصولات شير گاو ، تخم مرغ و بادام زميني را در يك گروه يك ساله بر اساس جمعيت انجام دادند. رهبر اين گروه گفت كه مطالعات قبلي بر روي يك نوع از مواد غذايي خاص متمركز شده است . نتايج در گروه هاي در معرض خطر از روي مطالعات قبلي و يا دوران كودكي بدست آمد.

اين مطالعه شامل داده هايي از ۱۴۲۱ كودك بود. اکثر پدر و مادرها در این مطالعه محصولات شير گاو را که شامل فرمولي مبتنی بر شیر گاو بود، براي نوزادان خود قبل از سن یک سالگی معرفي مي كردند.: ۰-۶ ماهگي ۴۸ درصد، ۷-۱۲ ماهگي ۴۸ درصد و ۱۲ ماهگي ۴ درصد. اکثر پدر و مادرها، با این حال، استفاده ي زود  تخم مرغ به فرزندان خود را به تاخير انداختند به طور كه در ۰-۶ ماهگي ۶ درصد، ۷-۱۲ ماهگي ۷۶ درصد و ۱۲ ماهگي ۱۹ درصد اين كار را انجام داده بودند.

آقاي Tran گفت : پیامدهای بالینی از یافته های ما نشان مي دهد که استفاده زود از غذاهای آلرژی زا (تخم مرغ، گاو شیر، شیر محصولات، و بادام زمینی) قبل از سن یک سالگی باید تشویق شوند و بهتر است از مواد غذایی برای کاهش خطر ابتلا به حساسیت مواد غذایی اجتناب كنيم. او همچنين اشاره داشت كه حساسيت همان آلرژي نيست اما مي تواند مهم باشد. و در حال حاضر دستورالعمل هايي براي مصرف مواد غذايي قبل از ۶ ماهگي در سرتاسر جهان منعكس شده است و اين كار مي تواند مانع حساسيت موادغذايي شود.

هدف بعدي اين گروه بررسي بيماري هاي آلرژيك تا سن پنج سالگي و بالاتر از آن با تغذيه در دوران نوزادي است.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *