اشتباهات کمک های اولیه رایج !

اشتباهات کمک های اولیه رایج !

اشتباهات کمک های اولیه رایج را بشناسید . همه ما در مواجه با آسیب هایی که دچار می شویم همیشه یک سری کمک های اولیه که به طور تجربی آموخته ایم انجام می دهیم حال آن که بعضی از این رفتارها واقعا اشتباه و خطرناک می باشند.

اشتباهات کمک های اولیه

 

دکتر نیکی سینگلتاری، کارشناس کمک‌های اولیه وعضو شورای مشورتی علمی صلیب سرخ امریکا در زیر مواردی از این اشتباهات بزرگ و کارهایی که باید جایگزین آنها کرد را بیان می کند:

بیرون آوردن تراشه چوب :

۱- زمانی که تراشه چوب وارد بدن می شود،عده ای فکر می کنند بدن خودش آن را بیرون می دهد حال آنکه هرقدر دیرتر اقدام کنید، بیرون آمدن آن سخت تر خواهد شد زیرا با رطوبت بدن خیس، نرم‌تر شده و بیرون آوردن آن سخت‌تر می‌شود. استفاده از جوش شیرین نیز سبب افزایش رطوبت پوست شده و وضعیت را بدتر می‌کند و بهترین راه جهت خارج کردن تراشه‌ی چوب زیر پوست، استفاده از موچین می باشد. تراشه های شیشه ای ، فلزی و یا تکه چوب بزرگ که بطور عمیقا وارد پوست شده، نیازمند مراقبت‌های پزشکی می باشد.

خم کردن سر به عقب هنگام خونریزی بینی :

۲- به هیچ وجه نباید در زمان خونریزی بینی، سر را به سمت بالا نگه داشت زیرا باعث می شود که همه خون وارد گلو شود، آن را بلعیده و سبب سوزش معده و بالا آوردن آن و نهایتا ترس افراد می شود. بهتر است به جای آن آهسته به جلو خم شده و سوراخ های بینی رابگیرید و فشار داده تا خونریزی متوقف شود.

ورود حشره یا جسم خارجی به چشم :

۳- زمانی که یک حشره و یا جسم خارجی وارد چشم شما می شود جدا از مالیدن و یا بیرون آوردن با دست خود داری کنید زیرا باعث پخش آلودگی، خراش چشم و ورود عوامل عفونت زا به چشم می شود. بجای آن از آب یا محلول سالین (پاک کننده لنز تماسی) استفاده کنید.

سوختگی :

۴- برای درمان سوختگی از مالیدن روغن ها بر روی آن استفاده نکنید زیرا پوست را پوشانده، مانع آزاد شدن گرما شده و سوختگی را بیشتر می کند. بهترین راهکار قرار دادن پوست در زیر آب سرد به مدت ۲۰ دقیقه می باشد. بعد از آن پوست را خشک نگه دارید بدون استفاده از هیچ گونه پماد یا بانداژی

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *