با عشق یک طرفه مان چه کنیم ؟

با  عشق یک طرفه مان چه کنیم ؟

آیا تا به حال پیش آمده که درگیر یک عشق  یک طرفه شده باشید ؟ این عشق  یک طرفه بیش از هر چیز به خود فرد آسیب می زند و مشکلات شدید روحی را به دنبال دارد اما واقعا در یک علاقه ی یک طرفه باید چه کرد ؟ بهترین راهکار چیست ؟ شاید همه به دنبال بهترین راهکاری برای رسیدن باشند اما شاید بهترین راهکار دل بریدن و دل کندن باشد . این راهکار شاید در ابتدا سخت به نظر برسد اما اگر به دنبال خوشبختی با فرد مورد علاقه ی تان هستید ، باید بدانید که هیچ گاه نمی توانید با کسی که به شما هیچ عشقی ندارد ، خوشبخت شوید . پس اگر شما یا نزدیکانتان درگیر این چنین علاقه ای هستند ، این مطلب را بخوانید .

با اینکه ممکن است اولین واکنشتان به اصطلاح آویزان شدن و سعی در برقراری ارتباط باشد، اما بهترین راهکار این است که واقعیت را بپذیرید و سعی کنید آن فرد را فراموش کنید.

“اگر ندیده بودمت، دوستت نمی داشتم. اگر دوستت نداشتم، عاشقت نمی‌شدم. اگر عاشقت نشده بودم، دلم برایت تنگ نمی‌شد. اما همه این کارها را کردم، می‌کنم و خواهم کرد.”

عشق یک طرفه

عشق یک طرفه

درد دوست داشتن کسی که هیچ علاقه‌ای در قلبش به شما احساس نمی‌کند، نابودتان می‌کند. شما هم کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد؟ پس احتمالاً با احساسات نومیدانه مربوط به آن آشنا هستید. وقتی فکر کنید که آن فرد دقیقاً همانی است که می‌خواهید، این احساسات قوی‌تر هم می‌شوند. بیشتر آدم‌ها با امید اینکه روزی بتوانند آن فرد را به دست بیاورند روزگار می‌گذرانند اما این امیدها هیچ‌وقت به واقعیت بدل نمی‌شوند و آنها را با چشمانی گریان و دلی پردرد بر جای می‌گذارند. عشق نافرجام را همه ما احتمالاً تجربه کرده ‌ایم. منتظر وصال یک عشق شدن ممکن است شکستن قلبتان را به دنبال داشته باشد. با اینکه به نظر دشوار می‌آید اما فراموش کردن و ادامه زندگی بهترین کاری است که می‌توانید انجام دهید.

واقعیت را بپذیرید :

وقتی عاشق کسی هستیم احساس می‌کنیم که آن فرد تنها کسی است که می‌تواند ما را شاد و خوشبخت کند. چیزی که نمی‌ توانیم درک کنیم این است که هیچ وقت نمی‌ توانیم با کسی که دوستمان ندارد خوشبخت شویم . پس با اینکه ممکن است احساس کنید می‌ توانید برای همه عمر به آن فرد متعهد باشید، اما فرد مقابل این احساس را به شما ندارد . پس به جای سعی و تلاش برای برقراری ارتباط با آن فرد سعی کنید این واقعیت را بپذیرید که این عشق دو طرفه نیست و آن را فراموش کنید . دیگر وقت و فکر و انرژی بیشتری را صرف آن فرد نکنید . پذیرش این واقعیات باعث می‌ شود بتوانید تمرکز تان را تغییر داده و اولین قدم برای فراموش کردن آن فرد را بردارید .

فراموش کنید :

بر هم خوردن یک رابطه عاطفی سخت‌ ترین قسمت است. تا می‌ توانید گریه کنید ، بعد همه عکس‌ها و یادگاری هایی که او و زمان های خوشی که با او داشتید را به یادتان می‌آورد ، بیرون بریزید و از چیزها و جاهایی که شما را به یاد او می‌اندازد دوری کنید. درعوض رو به کار هایی بیاورید که مشغول تان می‌کنند، مثل گذراندن وقت با دوستانتان ، انجام کار هایی که دوست دارید و از آن لذت می‌ برید . این کار باعث می‌ شود دیگر در مورد آن فرد خیال پردازی نکنید و به جنبه‌ های دیگر زندگی هم نگاه کنید.

عاشق شوید : 

اگر کسی دوست تان ندارد ولی باز هم با شما مانده است مطمئناً خیلی از خودش مایه نمی‌ گذارد. به ‌جای آویزان شدن برای با او بودن، دست از عذاب دادن خودتان بردارید، دست از او کشیده و به زندگی خود تان برسید. به خودتان توجه کنید و به چیزهای غیر لازم نپردازید. با گذشت زمان یاد می‌ گیرید که فراموش کنید و دوباره عاشق شوید.

عشق واقعی زمانی است که دو طرف بتوانند از نظر احساسی و ذهنی همه احساسات شان را با هم شریک باشند. این یک عشق سالم، متوازن و درست است. پس اگر به کسی ابراز عشق کرده‌اید و به نظر می‌ رسد که او این احساس را به شما ندارد، دیگر عشق با ارزش تان را صرف او نکنید. با اینکه کسی را دوست دارید که دوستتان ندارد، اما یادتان باشد که این پایان دنیا نیست. با گذشت زمان با کسی آشنا می‌شوید که می‌ تواند شاد و خوشبخت تان کند و به همان اندازه دوست تان خواهد داشت.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *