برنامه نویسی با C# ، Java ، Python

برنامه نویسی با C# ، Java ، Python

برنامه نویسی تحت ویندوز : اگر دوست دارید برنامه ای داشته باشید که در ویندوز کار کند و دیگر سیستم عامل ها و پلتفرم ها برایتان اهمیتی ندارند ، همچنین بتوانید برنامه را کاربر پسند و خوش گرافیک درست کنید ، همچنین میخواهید کار کد نویسی سریع و تنظیم اجزا خیلی مشکل نباشد زبان برنامه نویسی C# پیشنهاد می شود . البته لازم به ذکر است که به وسیله C# می توانید برنامه هایی برای سیستم عامل Android و IOS هم طراحی کنید ؛ اما دردسرهای خاص خودش را داراست ، از تحریم پلاگین ها گرفته تا حجم بالای آنها و همچنین سرعت پایین اجرای برنامه به خصوص در مورد اندروید.

  1. برنامه نویسی پرتابل : جاوا خاصیت پرتابل دارد ، یعنی هرجایی می توان آن را جاسازی کرد . می توان آن را در ویندوز ، مک ، لینوکس ، اندروید اجرا کرد ؛ حتی می توان در ابزارهایی که سیستم عامل ندارند یا سیستم عامل بسیار کوچک است از آنها استفاده کرد ؛ مثلا سیستم پرتاب موشک ، سیستم مانیتورینگ یخچال ، سیستم ریموت کولر و …
  2. برنامه نویسی تحت وب : موفق ترین زبان  تحت وب ، بی شک پایتون است . گوگل با پایتون نوشته شده و به روز می شود . پایتون توابع آماده بسیاری دارد ، در عین حال بسیار سریع و کارآمد و ساده است . از آنجا که نسل چهارم زبان هاست برای کارهای سخت افزاری به هیچ عنوان توصیه نمی شود ، وب ، نرم افزارهای مدیریت ، بازی ، گرافیک و هک … بهترین حوزه های مربوط به پایتون هستند .
  3. برنامه نویسی تحت شبکه : در این زمینه هر سه زبان خوب هستند ، اما برنامه نویسی تحت شبکه جدای از انتخاب زبان برنامه نویسی مناسب ، میاز به دانش بنیادین شبکه میز دارد . اگر ندانید سوکت چیست چگونه می خواهید در برنامه از آن استفاده کنید .
  4. برنامه نویسی سخت افزاری : به طور کلی هیچ کدام از این زبانها برای حوزه سخت افزاری توصیه نمی شود ، اما ناممکن نیست ؛ مثلا C# و Java پلاگینی برای این کار دارند ، اما این کار حافظه زیادی هدر می دهد و سرعت اجرا را بسیار کند تر از حد معمول می کند . بهترین زبان ها برای برنامه نویسی زبان های میانی و سطح پایین هستند مانند زبان c ، c++ که سطح میانی هستند و همچنین مانند زبان اسمبلی که زبان سطح پایینی محسوب می شود ، اما لازم به ذکر است که این حوزه ، پیچیدگی های بیشتری نسبت به حوزه های دیگر برنامه دارد .
  5. برنامه نویسی تحت موبایل : برای اندروید بهترین و سریع ترین جاواست ، برای IOS بهترین و سریع ترین C# است ، پایتون برای اندروید و IOS مناسب است اما ، تنها در اپلیکشن هایی که با وب و داده های داینامیک در ارتباطند و همچنین از کدهای بهینه استفاده می برند .

 

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *