برنج ، گوشی حمام دیده شما را زنده می کند!

برنج ، گوشی حمام دیده شما را زنده می کند!

به گزارش مجله اینترنتی چی گه؟ ، اسمارت فون ها این روز ها سهم بزرگی از توجه ما را تشکیل می دهند. ضعف پذیری این وسایل  در برابر آب و برخی موارد طبیعی موجب شده است که شرکت های تولید کننده موبایل مانند سامسونگ و سونی به فکر ضد آب کردن گوشی های خود باشند. این طرح تا حدودی موفق بود ولی خود شرکت ها به این نتیجه رسیدند که این طرح نمی تواند صد درصد ضد آب باشد و همچنان نقاط ضعفی وجود دارد. شاید مهم ترین نقطه ضعف گوشی های ضد آب این است که اگر گوشی ما زیر آب زنگ بخورد ، به علت لرزش بوجود آمده در دیواره های اسمارت فون ، آب به راحتی به داخل گوشی نفوذ پیدا می کند و باعث خراب شدن موبایل شما می شود. اما ما در این پست می خواهیم قانون جدیدی را کشف کنیم. قانونی که شاید تا چند سال پیش بر همگان پوشیده بود.

برنج گوشی موبایل شما را زنده می کند!

شما با برنج و خواصش آشنا هستید و خوب می دانید که برنج چه خاصیت جذب بی نظیری دارد. آشپز ها و خانه دار ها بیشتر منظور ما را می فهمند. اما شاید بپرسید برنج چه ربطی به گوشی آب دیده دارد؟ برنج می تواند موبایل حمام دیده شما را زنده کند. این روش در ۹۰ درصد مواقع عمل کرده است.

برای این کار شما ابتدا باید موبایل خود را که آب به آن نفوذ کرده است خاموش کنید. سپس  موبایل خود را خاموش کرده و داخل ظرف برنج بیندازید. حالا موبایل خود را با الکل خیس کنید و بگذارید خشک شود. قبل از انجام این کار بهتر است موبایل خود را با دستمال کاغذی خشک کنید. دقت کنید که گوشی شما باید حداقل یک روز داخل ظرف برنج باشد. این روش اکثر مواقع جواب داده است و در مواقع بسیار نادر ممکن است که گوشی شما به حالت عادی باز نگردد.

اخطار:مسئولیت انجام این روش بر عهده ی خود کاربر می باشد.

 

مجله اینترنتی چی گه

مسیحا غفاری

دانش آموز هستم و مسلط به نرم افزارهای گرافیکی،برنامه نویسی(#C و VisualBasic و Flash).عاشق نرم افزارهای کامپیوتری و علاقمند به کشف قابلیت های برنامه ها!چند تا نرم افزار هم طراحی کردم!تا به حال توی زمینه ساخت و مونتاژ کلیپ هم موفق بودم! علاقمند مباحث مربوط به شبکه و اینترنت و توی تامین امنیت مودم هم فعالیت دارم.سابقه وبلاگ نویسی و فعالیت وبمستری هم داشته ام. به امید پیشرفت چی گه؟.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *