تلگرام چرا امنیت ندارد ؟

امنیت تلگرامدر جهان نرم افزار های اجتماعی زیادی از جمله تلگرام ، واتس آپ ، وایبر ، اینستاگرام و .. وجود دارد که توسط کاربران روزانه استفاده می شود و یکی از راه های ارتباطی مهم بین افراد جامعه محسوب می شود، اما آیا این نرم افزار ها از امنیت کافی برخوردارند ؟ آیا مکالمات بین افراد رمز نگاری میشود ؟ آیا حریم خصوصی افراد رعایت می شود ؟ و هزاران سوال دیگران که برای هر فردی که با این نرم افزار ها کار می کند پیش می آید .

یکی از کاربردی ترین و پر طرفدار ترین نرم افزار های اجتماعی در ایران ، بدون شک نرم افزار تلگرام است که آمار استفاده از آن در ایران حتی از کشور سازنده آن نیز بیش تر است .این تصور در همه کاربران وجود دارد که تلگرام نرم افزار امن و غیر قابل نفوذی است اما اینگونه نیست.

کارشناسان رمزنگاری و امنیتی در مصاحبه با خبرنگار Gismodo اعتراف کردند تلگرام از نظر امنیتی مشکلات زیادی دارد و آنطور که ادعا می کند نتوانسته پیام رسان امن و غیر قابل نفوذی را به کاربران ارائه دهد.

مهمترین اشتباه تلگرام این است که چت ها را رمز نگاری نمی کند و این موضوعی است که پلیس فدرال آمریکا از آن حمایت می کند، و این خود دلیلی بر جاسوسی بودن این نرم افزار به حساب می آید .

“کریستوفر سوفیان”،مدیر ارشد امور مربوط به تکنولوژی در این باره می گوید:تلگرام، تمام آن چیزی را که دولت می خواهد اجرا کرده است.

تلگرام امن یا جاسوسی ؟

با این وجود تلگرام مدعی است که اطلاعات کاربران را به صورت ۱۰۰ درصد مخفی نگه می دارد اما با توجه به موارد ذکر شده در بالا متوجه می شویم که این قابلیت به صورت پیش فرض در این پیام رسان فعال نیست و خیلی از اطلاعات آن می تواند مورد سوء استفاده قرار بگیرد.البته این نکته را هم ذکر کنیم که متاسفانه هموطنان عزیزمان هم در استفاده از این نرم افزار مسائل امنیتی را رعایت نمی کنند و عکس ها و فیلم های خصوصی خود را به راحتی در اختیار دوستان خود ( بهتر بگوییم برای عموم ) می گذارند.

نظر شما درباره ی این مطلب چیست .آیا تلگرام را می توان به عنوان یک پیام رسان با امنیت نسبی دانست یا حساست در این زمینه لزومی ندارد !؟؟

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *