توسعه سیب زمینی بنفش غنی از مواد مغذی

توسعه سیب زمینی بنفش غنی از مواد مغذی

سیب زمینی بنفش ممکن است هنگام تلاش برای افزایش ویتامین، مواد معدنی و مصرف آنتی اکسیدان به عنوان اولين چيزي كه در ذهن خطور مي كند نباشد. با این حال، یک گروه از محققان از دانشگاه ایالتی کلرادو اخیرا گونه های از سیب زمینی که مي تواند نیازهای تغذیه را برآورده سازد و همچنين به عنوان یک اقدام پیشگیرانه براي چندین بیماری توسعه داده اند.

این تیم تحقیقاتی با برنامه سیب زمینی CSU کار می کند و از David G. Holm ، كه پرفسور و پرورش دهنده ي سیب زمینی. Sastry S، فیزیولوژیست پس از برداشت؛ و Diganta Kalita، یک محقق فوق دکتري در مرکز تحقیقات  San Luis Valley تشكيل شده است. با توجه به این تیم تحقیقاتی، سیب زمینی ها داراي رنگ های مختلف از قبیل قرمز، بنفش، زرد و سفید با پوست و رنگ گوشت متمایز هستند. در میان آنها، سیب زمینی بنفش و قرمز آنتی اکسیدان بالایی دارد.

علاوه بر این، این سیب زمینی های رنگی می توانند منبع خوبی از تغذیه مانند ویتامین C، نشاسته مقاوم، اسید فولیک، مواد معدنی، پتاسیم، آهن، روی و ترکیبات فنلی باشند.

آنتی اکسیدان هاي موجود در سیب زمینی به تازگی توسعه یافته اند به طوري كه نقش مهمی در پیشگیری از برخی شرایط پاتولوژیک ، از جمله سرطان، بیماری های قلبی و تصلب شرایین را ايفا مي كنند. در سطح میکروسکوپی، آنتی اکسیدان ها عمل تمیز کردن برخی از رادیکال های آزاد را بر عهده دارد که باعث آسیب به مولکول های زیستی، مانند پروتئین ها وDNA مي شود. Jayanty and Kalita  شرح داده اند كه سیب زمینی هاي تازه توسعه يافته قابل مقایسه با مواد خارق العاده مانند زغال اخته و انار هستند.

 

توسعه

 

حتی سیب زمینی سرخ کرده بنفش و قرمز می تواند یک جایگزین سالم براي سیب زمینی سرخ کرده سنتی فرانسوی از سیب زمینی سفید و زرد باشد. برخی از سیب زمینی ها كه به تازگی توسعه یافته اند، دارای سطوح پایین آکریل آمید هستند كه یک ماده شیمیایی تشکیل شده در طول سرخ کردن و یا پخت غده سیب زمینی است. به گزارش آژانس بین المللی تحقیقات سرطان، آکریل آمید یک ماده سرطانزا احتمالي است.

کار مشترک با Jonathan M. Petrash كه استاد در گروه چشم دانشگاه پردیس پزشکی کلرادو است ، بیشتر نشان می دهد که مواد شیمیایی گیاهی موجود در سیب زمینی بنفش و قرمز دارای خواص قابل توجهی است كه به کاهش تشکیل آب مروارید در بیماران دیابتی كمك مي كند.

یافته های حاصل از پژوهش تا حد زیادی می تواند به نفع صنعت سیب زمینی باشد که دچار کاهش در تقاضای مصرف کننده به دلیل نگرانی های بهداشتی شده است. تاثیر گسترده صنعت می تواند نقش مهمي در كاشت سیب زمینی داشته باشد به طوري كه اين محصول به عنوان اولين ماده ي غذايي در ايلات متحده و چهارمين محصول جهان بعد از گندم ، برنج و ذرت است.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *