حساسیت غذایی (قسمت دوم)

حساسیت غذایی

هر چند علائم حساسیت به هر یک از خوراکی های حساسیت زا متفاوت است، اما برخی علائم در ان ها مشترک است که از ان جمله می توان به مشکلات گوارشی، نفخ، کهیر، بثورات پوستی، دلپیچه، اسهال، تورم صورت و لب ها، خارش، تورم دست و پا، حالت تهوع و استفراغ، تنگی نفس، سردرد های میگرنی، سرفه و شوک انوفیلاکسی اشاره کرد. تعرق، تورم زبان و زبان کوچک، گرفتگی راه تنفس، خس خس کردن و ابریزش بینی و چشم از دیگر علائم انوفیلاکسی هستند.

حساسیت
غذاهای حساسیت زا

ممکن است بعد از خوردن هر غذایی حساسیت بروز کند؛ حتی اگر تا پیش از این به غذا، خوراکی یا میوه ای حساسیت نداشته اید. نگران نباشید… به این سادگی ها نیست. معمولا پیش از مشخص شدن علائم جدی حساسیت به یک خوراکی، با نشانه های سبک تر حساسیت فرد مشخص می شود. مثلا اگر به «بادمجان» حساسیت دارید و نمی دانید.؛ نخستین بار که از این خوراکی استفاده کنید. علائم خفیفی مثل خارش زبان، سوزش و تورم خفیف لب ها دیده می شود. اما با تکرار مصرف این نشانه ها شدت می گیرد.

حساسیت به بادام زمینی، تخم مرغ، سویا، شیر گاو، اجیل ها به ویژه فندق و گردو، تخمه افتاب گردان، گندم، بادمجان، گوجه فرنگی، خربزه، طالبی، هندوانه، توت فرنگی، ماهی، کنجد و شکلات از شایع ترین حساسیت ها است. مصرف هلو، سیب، هویج، گلابی، کیوی، موز، سیب زمینی، نارنگی، شاهدانه و عسل نیز می تواند باعث بروز حساسیت شود. با توجه به شایع بودن حساسیت به تخم مرغ و شیر با نشانه های ان ها در این پست و پست بعدی بیشتر اشنا می شویم.

حساسیت به تخم مرغ

حساسیت به تخم مرغ و سایر پرندگان یکی از شایع ترین حساسیت ها به ویژه در کودکان است. معمولا حساسیت به تخم پرندگان کم تر از یک ساعت پس از خوردن ان ها و با خوراکی های تهیه شده از تخم پرندگان بروز می کند. این نوع حساسیت در صورت عدم رسیدگی سریع میتواند در فرد شوک انوفیلاکسی ایجاد کند. از شایع ترین علائم حساسیت به تخم پرندگان می توان به خارش و تورم پوست، تنگی نفس، تورم راه های تنفسی، ابریزش بینی، مشکلات گوارشی به طور ویژه دلپیچه، استفراغ و حالت تهوع اشاره کرد.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *