حماسه ی فوتسال ایران

حماسه ی فوتسال ایران

تیم ملی فوتسال ایران حماسه ی خود را تکمیل کرد و مقام سوم جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا را مال خود کرد. این مقام بهترین مقام کسب شده توسط تیم های ملی ایران در تمامی رقابت ها بوده است، مدال برنزی که امیدواریم شروعی برای مقام های بعدی رشته های فوتبال و فوتسال باشد. تیم ملی ایران که در دیدار نیمه نهایی مغلوب تیم روسیه شده بود به دیدار تیم ملی پرتقال در بازی رده بندی رفت. ایران با ترکیب سپهر محمدی(GK)، علیرضا صمیمی(GK)، احمد اسماعیل‌پور، حمید احمدی، محمدرضا سنگ‌سفیدی، علی‌اصغر حسن‌زاده، افشین کاظمی، محمد طاهری، مهران عالیقدر، حسین طیبی، فرهاد توکلی و مهدی جاوید پای به این بازی سخت گذاشت.

حماسه ی فوتسال ایران

حماسه ی فوتسال ایران

نیمه اول مسابقه دو تیم با تردید بازی کردند و همدیگر را محک زدند. موقعیت های خطرناک زیادی بر روی دروازه ی ما انجام شد که با سیو های دیدنی صمیمی دروازه ی ایران نجات یافت. تیم ما هم با شوت های پر قدرت خود حریف را تحت فشار قرار داده بود اما حملات دو تیم در نیمه نخست راه به جایی نبرد. اما در نیمه دوم در همان یک دقیقه اول تیم ملی ایران دو گل را از پرتقال دریافت کرد و تیم ما ۲-۰ عقب افتاد.

حماسه ی فوتسال ایران

حماسه ی فوتسال ایران

اما بچه ها با غیرت بازی کرده و توانستند یکی از گل ها را روی شوت سهمگین و فنی کاظمی جبران کنند. پرتقال که تعداد خطاهایش به ۵ رسیده بود با دادن یک خطای دیگر به تیم ملی و ضربه از نقطه پنالتی دوم ایران را به گل دوم رساند تا همه چیز مساوی شود. تیم ملی در آخر توانست در ضربات پنالتی تیم پرتقال را شکست دهد و مقام سومی جهان را مال خود کند. این تیم بسیار کم توقع و بدون حاشیه بود و توانست با غیرت خاص ایرانی گونه خود بالا بیاید و حریفان را پشت سر بگذارد اما افسوس که شاید حقش قهرمانی بود.

مجله اینترنتی چی گه

امیر حسین سربیشه

امیر حسین سربیشه ( Amir DW ) منتقد و نویسنده مجله پیک توانا و دوره دیده یونیسف و همشهری در رشته خبرنگاری و دانشجو رشته صنایع شیمیایی است. او از فوتبال و تماشای فیلم و سریال لذت می برد. اوقات بیکاری خود را به خواندن کتاب اختصاص می دهد. نویسنده محبوبش جان گرین است و از تماشای فیلم " خطای ستارگان بخت ما " هیچ گاه خسته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *