حمید سوریان با حذف از المپیک کشتی را شوکه کرد

حمید سوریان با حذف از المپیک کشتی را شوکه کرد

حمید سوریان نماینده ی وزن ۵۹ کیلوگرم از المپیک ریو حذف شد. حمید سوریان که امید اول کسب مدال در رقابت های کشتی فرنگی المپیک ۲۰۱۶ بود با دو باخت ناباورانه از دور رقابت های المپیک کنار رفت. در شرایطی سوریان از رقابت های المپیک کنار رفت که بسیاری به مدال طلای این کشتی گیر بزرگ تیم ملی ایران چشم دوخته بودند.

حمید سوریان

به گزارش مجله خبری “چی گه؟” حمید سوریان در اولین دور رقابت های کشتی فرنگی به مصاف اوتا شینوبو از ژاپن رفت. سوریان در وقت اول کشتی با نتیجه چهار بر صفر از حریف قدرتمند ژاپنی خود پیشی گرفت. در وقت دوم حمید سوریان در حد و اندازه های خود ظاهر نشد و با ارائه ی یک کشتی ضعیف و بی رمق ۵ امتیاز به حریف ژاپنی تقدیم کرد و در نهایت با نتیجه ی ۵ بر ۴ در اولین گام شکست خورد. کشتی گیر ژاپنی با شکست حریفان خود در مرحله ی نیمه نهایی برابر روشن بایراموف از آذربایجان قرار گرفت و با ضربه ی فنی ضمن شکست حریف خود راهی فینال رقابت های کشتی فرنگی المپیک شد. با نتیجه ی به دست آمده سوریان به جدول شانس مجدد رفت و در اولین مسابقه ی خود در این مرحله در برابر آلمات کشتی گیر خوب قزاقستان قرار گرفت.

حمید سوریان در مصاف با کشتی گیر قزاقستانی در ابتدا توانست هفت امتیاز از این حریف قدرتمند  بگیرد و کاروان ایران را امیدوار به درخشش در این رقابت ها کند اما در یک غافلگیری و دور از انتظار ضربه ی فنی شد و در کمال ناباوری با شکستی تلخ با رقابت های المپیک ریو خداحافظی کرد تا کاروان ورزشی ایران در شوک حذف دور از ذهن سوریان فرو برود. سوریان در این دوره از مسابقات نشانی از دارنده ی هفت مدال طلای جهان و المپیک نداشت و به راحتی کشتی ها را به حریفان خود واگذار کرد. در کشتی سنگین دور نخست در لحظات پایانی رقابت خود،  سوریان به شدت از نظر بدنی تحلیل رفته بود و حتی نای راه رفتن نداشت و به گفته ی کارشناسان به دلیل وزن کم کردن زیاد بدنش خالی کرد. بهر ترتیب امید اول کشتی فرنگی ایران برای کسب مدال در رقابت های المپیک ناباورانه و در دورهای نخست با این رقابت ها خداحافظی کرد تا زمزمه هایی مبنی بر بازنشستگی این کشتی گیر پر افتخار تاریخ کشتی فرنگی ایران به گوش برسد. با توجه به نتایج به دست آمده ی سوریان در رقابت های المپیک به نظر می رسد نابغه ی کشتی ایران با پایانی غم انگیز عصر کشتی خود را خاتمه داده است و به نوعی فرنگی کار پر افتخار ورزش ایران در اندیشه ی کناره گیری از گود ورزش قهرمانی است. باید دید پس از بازگشت سوریان به کشورمان آینده ی ورزشی این نابغه ی کشتی دستخوش چه فعل و انفعالاتی خواهد شد و هم چنان شاهد حضور سوریان با دوبنده ی تیم ملی خواهیم بود یا میدان المپیک آخرین میدان ورزشی این قهرمان بزرگ کشتی فرنگی بوده است.

حمید سوریان

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *