خواص درمانی نوبرانه های بهاری

خواص درمانی نوبرانه های بهاری

با شروع فصل بهار ذائقه افراد تغییر می کند و تمایل به طعم ها و مزه های جدید پیدا می کنند. غذاهایی که این فصل و هوا طلب می کنند مثل گوجه سبز، ماهی، باقالا .. ولی این مواد غذایی اشتها بر انگیز آیا فایده ای برای بدن دارند؟ در این پست به بررسی خواص درمانی برخی از خوراکی های بهارانه می پردازیم.

گوجه سبز، ضد سرماخوردگی

بهار که می شود همراه سبزی گل و درخت، میوه فروشی ها هم مهمان سبز و خوش رنگ و ترشی دارند که حتی دیدنش دهان همه را اب می اندازد. گوجه سبز با ان قد وقواره و رنگش فقط ترش و نوبرانه نیست؛ اگر بدانید این میوه بهار و تابستان چه فایده ای دارد هر روز خودتان را مهمانش می کنید. کارشناسان تغذیه معتقدند این میوه منبع خوبی از ویتامین C است که نقش انتی اکسیدانی دارد. گوجه سبز به دلیل غنی بودن از مواد مغذی با قابلیت انتی اکسیدانی، بدن را در مقابل عوامل عفونی مقاوم می کند و با التهاب و رادیکال های ازاد مخرب مقابله می کند تا باعث تقویت سیستم ایمنی شود. پس کسانی که تا به حال از خوردن گوجه سبز لذت می بردند، همچنان به لذت بردن ادامه بدهند و کسانی که بخاطر ترشی اش از خوردنش می گذشتند، تجدید نظری در اداب خوردنشان داشته باشند. تقویت سیستم ایمنی به تحمل لحظه ای ترشی در زندگی می ارزد.

خواص درمانی

باقالا و جنگ با پوکی استخوان

بیماری پوکی استخوان شاید این روزها مهم ترین و شایع ترین بیماری باشد. بیماری ای که تا همین چند سال پیش گمنام بود، حالا مشکل اساسی مردم این قرن و البته بیشتر خانم هاست. اگر شما هم جزو کسانی هستید که از درمان و داروهای شیمیائی خسته شده اید. باقالا را هم امتحان کنید. کارشناسان تغذیه معتقدند باقالا به دلیل داشتن کلسیم و فسفر بالا می تواند از ابتلا به بیماری پوکی استخوان جلوگیری و البته به درمان ان کمک هم کند. البته خیلی ها به باقالا حساسیت دارند و با استشمام بویش حالشان بد می شود. ولی اگر شما جزو ان گروه از افراد نیستید، در این فصل که باقالا به وفور یافت می شود از مصرف ان غافل نشوید.

کرفس، حافظه قوی کن

افزایش سن برای همه افراد اتفاق می افتد و راه فراری ندارد. افزایش سن علاوه بر پیری فیزیکی، باعث افزایش سن سلول های مغز می شود. با پیر شدن سلول های مغز یاداوری  اطلاعات و خاطرات نیز با مشکل مواجه می گردد. اگر یک برنامه غذایی درست داشته باشید می توانید از پیر شدن سلولهای مغز جلوگیری کنید. کرفس بخورید . بله اشتباه نکرده اید. کرفس حاوی لوتئولین است؛ ترکیبی که به مغز دسترسی پیدا می کند و باعث می شود سلول های میکروگلیا و سیتوکین های التهابی را از ان کم کند. سلول های میکروگلیا در برابر اسیب ها، عفونت ها و واکنش های التهابی مغز، سیتوکین های التهابی را ایجاد می کنند که سلول های عصبی را تحت تاثیر قرار می دهند و  موجب تخریب انها می شوند. پس اگر کرفس بخورید، لوتئولین موجود در ان مانع پیری سلول های مغز می شود. و شما همچنان دارای حافظه ای قوی خواهید ماند.

تاثیر لپه بر فشار خون و بیماری های کلیه

شاید هیچکس به ذهنش خطور نکند که این لپه کوچک پروتئینی داشته باشد که میزان فشار خون را در مبتلایان به عارضه پر فشاری خون دست کم ۲۰ درصد کاهش دهد ولی این خبر واقعیت دارد. کارشناسان بر اساس شواهد علمی این نوع پروتئین را در لپه کشف کرده اند که بدون ایجاد هیچ گونه عارضه ای، فشار خون را پایین می اورد. البته این پروتئین عملکرد کلیه را در مبتلایان به نارسایی کلیه حدود ۳۰ درصد افزایش می دهد. فکرش را میکردید؟ لپه با این جثه اش؟

سالمون برای چشم خشک ها

اگر دچار خشکی چشم هستید، ماهی سالمون میل کنید.اسیدهای چرب امگا۳ نمی گذارند چشم انسان ها بخصوص زنان مسن خشک شود. ماهی سالمون هم به دلیل وفور امگا۳ دارای این خواص درمانی است. امگا۳ که از نوع چربی های مفید است. بهترین سد برای مقابله با خشکی چشم است.  خشکی چشم ممکن است عوامل مختلفی داشته باشد مانند عدم تعادل هورمونی، عملکرد نامناسب سیستم ریزش اشک در چشم، التهاب و قرار گرفتن زیاد در معرض تهویه هوا و گرما و برخی داروها. خشکی چشم در زنان بخصوص زنان یائسه بیشتر دیده می شود.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *