دردویل ( شخصیت های کامیک بوک )

دردویل ( شخصیت های کامیک بوک )

دردویل ( daredevil ) یا همان بی باک شخصیت خلق شده توسط مارول کامیکز است که در آوریل ۱۹۶۴ پای بدنیای شخصیت های این کمپانی گذاشت. چیزی که این شخصیت را با کاراکترهای دیگر کامیک بوکی متمایز می کند معلولیتی ست که در ۸ سالگی دچارش می شود اما او از این مسئله به نحو احسن استفاده کرده تا خود را به یک ابرقهرمان تبدیل کند. این شخصیت به قدری محبوب است که توانست کامیک بوک و فیلم سینمایی خود را داشته باشد. از سال ۲۰۱۵ و پس از همکاری نتفلیکس و مارول سریالی با همین نام ساخته شد که تا الان ۲ فصل از آن بر روی نتفلیکس قابل مشاهده است.

دردویل

دردویل

خلاصه داستان : مت مرداک که با پدر بوکسورش تنها زندگی می کند طی حادثه ای بینایی چشمانش را از دست می دهد و پدرش نیز به قتل می رسد. او که حالا تنها شده است دیگر حس های خود از جمله بویایی و شنوایی را تقویت می کند تا شب ها از قدرت های خود استفاده کند و مردم را از دست خلافکاران نجات می دهد…

دردویل

دردویل

” مادر بزرگم همیشه می گفت : مواظب پسران مرداک باشید. شیطان درون آنها رخنه کرده. بعضی موقع ها اون شیطان رو تو رینگ مسابقه پدرم می دیدم.” این دیالوگ  ابتدایی سریال است که مت مرداک پیش یک کشیش اعتراف می کند برای کارهایی که قرار است انجام دهد. متیو مرداک که یک وکیل تازه کار به شمار می رود با دوست خود یعنی فاگی نلسون یک دفتر وکالت می زنند اما متیو شب ها به نجات محله اش یعنی هلز کیچن می پردازد و برای کتک کاری ها و آسیب زدن به انسان ها در کلیسا طلب بخشش می کند.

دردویل

دردویل

بزرگترین دشمنان او دارودسته برادران روس است اما بزرگترین دشمنش شخصیت “کینگ پین” یا همان “ویلسون فیسک” است که محله را به نابودی کشیده و باند پخش مواد مخدر خود را دارد. چارلی کاکس نقش دردویل را بازی میکند. او به خوبی توانسته از پس بازی در نقش یک فرد نابینا برآید و شاید یکی از دلایل موفقیت این سریال نیز بازی او باشد. فصل اول دردویل امتیاز بالای ۹٫۲ را از وبسایت imdb گرفت تا ثابت کند هنوز هنر در داستان های کامیک بوکی هست. بزودی این شخصیت را در سریالی تازه به نام محافظان خواهیم دید.

مجله اینترنتی چی گه

امیر حسین سربیشه

امیر حسین سربیشه ( Amir DW ) منتقد و نویسنده مجله پیک توانا و دوره دیده یونیسف و همشهری در رشته خبرنگاری و دانشجو رشته صنایع شیمیایی است. او از فوتبال و تماشای فیلم و سریال لذت می برد. اوقات بیکاری خود را به خواندن کتاب اختصاص می دهد. نویسنده محبوبش جان گرین است و از تماشای فیلم " خطای ستارگان بخت ما " هیچ گاه خسته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *