در مورد موسیقی راک چه میدانید؟

در مورد موسیقی راک چه میدانید؟

موسیقی راک ، یکی از شاخه های اصلی موسیقی در غرب و بویژه انگلیس و امریکا محسوب میشود. موسیقی راک ، در طول سالیان دراز دستخوش تغییرات زیادی شده است که میتوان به مهم ترین آن ، شکل گیری یک نظم کلی برای زیر شاخه ها اشاره کرد.
در تقسیمات کلی ، امریکایی ها این موسیقی  را با دو شاخه اصلی خشن و نسبتا آرام می شناسند که هر کدام از این ها هم دارای تقسیم بندی های کلی تر میشوند. این سبک از موسیقی بیشتر طرفداران خود را مدیون جهت گیری های اغلب سیاسی است. خوانندگان راک سعی می کنند در اکثر آلبوم های خود از روشی اعتراض آمیز استفاده کنند. در موسیقی  ، تقریبا تمامی موضوعات مورد نقد قرار گرفته است. همین موضوع نیز باعث ممنوع اعلام شدن این سبک از موسیقی در برخی ها از کشورها، مانند ایران شده است.البته در ایران نیز موسیقی راک داخلی مجاز اعلام شده است ولی خبری از موسیقی خارجی نیست.
نام کلی راک برگرفته از یک واژه انگلیسی به معنای تند و پر صدا است.

موسیقی راک متال

موسیقی راک متال

راک خشن

این سبک ، در واقع سبک نوین راک محسوب میشود. به این دلیل که تغییرات کلی تری در این سبک از موسیقی ایجاد کرد. در این سبک ، خواننده ها عموما با صدای خشن و گوش خراش متن مورد نظر را می خوانند که اغلب با ایجاد تغییراتی در آن ها اجرا میشوند. ساز جز (Jazz) قسمت اصلی این موسیقی را تشکیل می دهد. صدای این ساز به راحتی قابل تشخیص است. برخی از گروه های موسیقی  ، مانند گروه Slipknot به مقدسات الهی توهین می کنند و همواره حرف از پیشگامی شیطان میزنند. البته به گفته ی سرپرست این گروه ، قصد آنان فقط شوخی است! اما وابستگی برخی از اعضای اسلیپکنات به شیطان پرستان فاش شده است. البته موسیقی راک شخن جنبه ی مثبتی هم دارد. اعتراض به شرایط زندگی و به خصوص جوانان در کشورهای مختلف ، همواره مورد حمایت جمع کثیری از مردم قرار گرفته است. در بسیاری از فیلم های هالیوود نیز از این سبک به عنوان موسیقی پیشتاز یاد می شود. در حال حاضر موسیقی راک خشن پر طرفدارترین سبک موسیقی در امریکا و انگلیس است.

راک نسبتا آرام

هدف از نام گذاری این زیر شاخه ، نبود جنبه ی اعتراض آمیز است. همچنین میزان شور در این سبک بسیار کم تر از راک خشن است. یکی از دلایل مهم توجه طرفداران موسیقی راکی به این سبک، دنبال کردن جریان نسبتا آرام است.

جنجال ها

یکی از ایرادات وارد به این موسیقی ، داشتن پتانسیل بسیار قوی برای دادن انرژی زیاد  و در نتیجه هنجار شکنی اجتماعی است.  این سبک از موسیقی در واقع  موسیقی مورد علاقه فراماسونها است. تیلور ، خواننده مشهور متال ، با صراحت به مقدسات مسیحیان توهین کرد و معاد را متعلق به شیطان دانست.

همچنین نداشتن محدوده ی خاص برای این موسیقی ، باعث ایجاد یک گروه قدرتمند خطرناک شده است. استفاده از الفاظ رکیک در این سبک از موسیقی همواره مورد انتقاد قرار گرفته است.

 در ایران

این موسیقی در ایران نیز طرفداران خاص خودش را دارد. خواننده ای که میتوان به عنوان مرد اول  ایران اشاره کرد رضا یزدانی است. او در واقع سبک خودش را با پاپ مخلوط کرده است و سبک جذابی را ساخته است.

 

 

مجله اینترنتی چی گه

مسیحا غفاری

دانش آموز هستم و مسلط به نرم افزارهای گرافیکی،برنامه نویسی(#C و VisualBasic و Flash).عاشق نرم افزارهای کامپیوتری و علاقمند به کشف قابلیت های برنامه ها!چند تا نرم افزار هم طراحی کردم!تا به حال توی زمینه ساخت و مونتاژ کلیپ هم موفق بودم! علاقمند مباحث مربوط به شبکه و اینترنت و توی تامین امنیت مودم هم فعالیت دارم.سابقه وبلاگ نویسی و فعالیت وبمستری هم داشته ام. به امید پیشرفت چی گه؟.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *