دلایل مخفی درد مثانه را بدانید .

دلایل مخفی درد مثانه

دلایل مخفی درد مثانه را بیشتر بشناسید . گرچه معمولا علت ایجاد دردهای مثانه عفونت های جزئی مثانه ای هستند اما دلایل دیگری نظیر سرطان مثانه می تواند در ایجاد این دردها نقش داشته باشند بنابراین باید این دردها را جدی گرفت.
دکتر نازما وای. سیدیکو، استادیار و مححقق بیماری‌های زنان و جراحی زیبایی لگنی دانشگاه دوک کارولینای شمالی اظهار می دارد که به نشانه‌های دیگر دقت کنید، بخصوص اگر درد مثانه همراه با ادار خونی باشد. زمانی که خانم‌ها با درد مثانه مواجه می شوند، جهت تشخیص عفونت دستگاه ادراری و سرطان مثانه باید آزمایش دهند .

دلایل مخفی درد مثانه
عفونت مجرای ادارای در زنان بیشتر از مردان اتفاق می افتد. احتمال وقوع درد مثانه ناشی از عفونت ادارای در هر سنی وجود دارد. علائم عفونت در زنان جوان به صورت ادرارهای مکرر و همراه با درد می باشد ولی در خانم های مسن معمولا علائم متفاوت می باشد اما علائم کلی شامل دردهای عضلانی ، درد شکم، خستگی مفرط و یا ضعف می باشد.

التهاب مثانه :

عفونت ها شاید بدون درمان نیز رفع شوند اما رجوع به پزشک و مصرف آنتی بیوتیک ها می تواند روند بهبود را سریع تر کرده. نوشیدن زیاد مایعات و ادرار مکرر می توانند درمان عفونت را بهبود بخشند.
التهاب مثانه بینابینی که نوع حاد سندرم درد مثانه می باشد یکی دیگر از علل درد مثانه می باشد. قاعدگی زنانه می تواند در التهاب مثانه بینابینی و تشدید درد نقش داشته باشد. از روش های درمان التهاب مثانه بینابینی می توان گشاد کردن و پاک کردن مثانه، استفاده از داروهای خوراکی و یا تحریک عصبی الکتریکی برای تسکین درد را نام برد ولی تاکنون درمان خاصی برای آن یافت نشده است گاهی مجبور به جراحی مثانه شده و در شرایط حادتر که مثانه شدیدا آسیب دیده جراحی مبنی بر برداشتن مثانه اتفاق می افتد.

اختلالات دستگاه تناسلی :

درد مثانه همچنین می تواند بخاطر نازک شدن واژن که آتروفی نامیده می شود نیز اتفاق بیافتد. احساس درد و سوزش در زمان ادرار بخصوص اگر با دیدن خون در ادرار نیز همراه باشد می تواند از علائم سرطان مثانه نیز باشد که روش های درمانی آن شامل شیمی درمانی، پرتودرمانی و در موارد حادتر جراحی و برداشتن قسمتی از مثانه می باشد.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *