دوربین داران CANON بخوانند!

دوربین داران CANON بخوانند!

به گزارش سایت چی گه، هنوز چند هفته از معرفی آخرین دوربین پرچم دار CANON DSLR نگذشته است که دومین مشکل عدم سازگاری موجب حیرت مشتریان این شرکت با سابقه شد. اما مشکل اصلی در عدم سازگاری محصولات دو شرکت صاحب نام در این حوزه می باشد در واقع هرگاه از کارت حافظه های شرکت SanDisk دارای قابلیت CFast برای دوربین CANON 1D-X Mark II استفاه می کنیم، قسمت پایین عکس های که قبل از خاموش شدن دوربین گرفته می شود دچار خرابی می شود و نمایش داده نمی شود.

دوربین

همچنین در اوایل ماه  میلادی جاری اولین مشکل عدم سازگاری در این دستگاه که مربوط به پخش تصاویر عکس های گرفته شده در برخی لنز های خاص گزارش شده بود.

شرکت CANON چند روز قبل با قطعیت اعلام کرد که این محصول تحت هیچ شرایطی مشکلی ندارد و مشکل در عدم سازگاری کارت حافظه شرکت SanDisk  مجهز به فناوری CFast می باشد. اما مشکل از آنجا آغاز شد که فروشگاه اینتنرنتی CANON در بریتانیا یک عدد کارت حافظه SanDisk را به همراه دوربین CANON 1D-X Mark II به مشریان خود هدیه می داد.

اما این پایان کار نیست و محققانی از هردو شرکت در حال یافتن راهی برای حل این مشکل هستند که البته اعلام شده بزودی و در اوایل ماه بعدی آپدیت جدیدی برای این دوربین منتشر و مشکل آن رفع خواهد شد.

این شرکت اما در مورد مشکل عدم سازگاری اول که منجر به خراب شدن عکس ها می شد، اعلام کرده که قبل از خاموش کردن دوربین باید حداقل ۱۶ مگابایت از فضای دوربین را با یک عکس با کیفیت به فرمت RAW یا ۳ عدد عکس به فرمت JPEG پر کرد البته این شرکت توضیحات بیشتری را در مورد این مسئله عنوان کرده و اضافه کرده که مشکل خراب شدن عکس ها هنوز ادامه دارد و منحصر به کارت حافظه های مجهز به CFast شرکت SanDisk نمی باشد و در تمامی کارت های مجهز به قابلیت CFast رخ می دهد. البته CANON امیدواری کرده که مشکلات مربوط به خراب شدن عکس ها را به سرعت حل کند.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *