رازهای عجیب خلبانان !

رازهای عجیب خلبانان که هرگز نمی دانستید !

امروز قصد داریم رازهای عجیب خلبانان را برای شما برملا کنیم . شاید خیلی از ما نکات زیادی در مورد هواپیما ها و پرواز بدانیم اما یک سری اسرار نیز وجود دارند که خلبان ها از بیان آنها خود داری می کنند و چه بسا هواپیمایی که در حال سفر با آن هستیم در مسیر دچار یک مشکل جدی شود و ما از وقوع آن کاملا بی خبر باشیم.

قطع برق کابین خلبان، عدم عملکرد درست باتری و یا عدم عملکرد درست موتور‌ها از مشکلاتی هستند که ممکن است در حین پرواز اتفاق بیافتند.

گاهی خلبان مجبور است اقداماتی را انجام دهد تا از لغزش هواپیما روی باند جلوگیری نماید مثلا در شرایط بارانی باید کمی محکم تر بر روی زمین بنشیند تا ترمزها به درستی عمل کنند و بنابراین همیشه لغزش هواپیما در هنگام فرود آمدن به دلیل میزان تسلط خلبان نمی باشد.

ممکن است تصور شما این باشد که خلبان در تمام طول مسیر با دقت در حال هدایت هواپیما در مسیر می باشد اما باید گفت که گاهی خلبان ها در طول مسیر می خوابند مثلا در شرایطی که کمک خلبان در حال انجام وظیفه می باشد خلبان مجاز به استراحت می باشد.

رازهای عجیب خلبانان

 

چنانچه تمایل دارید پرواز راحت تر و بدون لرزشی داشته باشید پروازهای صبح بهترین گزینه برای شما می باشند زیرا بیشتر رعد و برق ها و شرایط نامساعد هوایی بعداز ظهر و یا در شب اتفاق می افتند و صبح باد کمتری می وزد.

رازهای عجیب خلبانان

 

غذایی که خلبان ها و کمک خلبان ها می خورند متفاوت از غذای مسافرین می باشد . این جهت کاهش ریسک مسمومیت آنها ضروری است.

رازهای عجیب خلبانان

 

جالب است بدانید همه هواپیما ها حداقل یک بار در سال با رعد و برق برخورد داشته و جز یک سری خسارت مختصر دچار هیچ گونه مشکل جدی نخواهند شد.

رازهای عجیب خلبانان

 

زمانی که هواپیما در ارتفاع بالا قرار می گیرد و زمانی که با شرایط اورژانسی مواجه است مسافران فقط چند ثانیه زمان دارند تا ماسک های اکسیژن را بر روی صورت خود قرار دهند اما باید بدانید که این ماسک ها فقط ۱۵ دقیقه کارایی دارند. البته این زمان نیز برای کنترل هواپیما و کاهش ارتفاع کافی می باشد.

رازهای عجیب خلبانان

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *