زیکا ، بیخ گوش امریکا است!

زیکا ، بیخ گوش امریکا است!

به گزارش مجله اینترنتی چی گه؟ ، ویروس زیکا چند سالی است که بار ها از رسانه ها شنیده می شود و بحث انتقال آن نیز هر روز یبشتر مردم را نگران می کند. یکی از دلایلی که مردم از این ویروس می ترسند این است که هیچ راه درمانی برای ریشه کن کردن “زیکا” وجود ندارد. تنها راه پیشگیری این است که از معرض گزیدگی پشه ی مصری به نام “آیدس آیگیپتی” در امان باشیم. البته به گفته ی برخی منابع اگاه ، احتمال  انتقال این ویروس از طریق رابطه جنسی هم گزارش شده است.

ویروس زیکا ، بیخ گوش امریکا است!

اما این ویروس چند وقتی است که در امریکا شیوع می شود. درست است که این ویروس برای اولین بار در افریقا و در دریاچه ویکتوریا گسترش یافت اما بعد از سال ۲۰۰۷ به سرعت به سایر مناطق جهان نیز گسترش یافت. حتی در سال ۱۳۹۳ نیز یک مورد ابتلا به این ویروس گزارش شد که به سرعت اقدامات لازم توسط سازمان بهداشت انجام پذیرفت.

در مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو نیز اقدامات بهداشتی شدیدی تا یک هفته مانده به شروع مسابقات در دست بود و پس از آن این اقدامات کمی کاهش یافت.

به گزارش ان بی سی نیوز ، ویروس زیکا در کشور امریکا نیز درحال فعالیت است. این نگرانی زمانی تشدید یافت که علنا اوباما اعلام کرد که زیکا در امریکا وجود دارد.

مهم ترین دلیل ترس مردم از این ویروس ، نداشتن علائم خاص میباشد. به گزارش وزارت بهداشت امریکا فقط ۲۰ درصد افراد مبتلا علائم خاصی دارند که مشهود ترین آن ها بوجود امدن جوش و خارش شدید ان ها و همچنین التهاب چشم ها است.

در حال حاضر تلاش های مختلف چهانی برای درمان این بیماری به سرانجام نرسیده است. اما گفته می شود که متخصصان امریکایی به شدت مشغول ساخت یک پادزهر برای زیکا هستند که به گزارش منابع خبری هزینه های زیادی را نیز در بر خواهد داشت.

جالب است بدانید که این ویروس نیز برای اولین بار از بدن یک میمون کشف شد. تجربه نشان داده است که میمون ها همیشه دارای برخی از بیماری های خاصی هستند. نام این ویروس نیز از جنگل زیکا( Zika) واقع در نزدیکی دریاچه ویکتوریا گرفته شده است. ویروس زیکا از سال۱۹۴۷ کشف شده است.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *