شایلین وودلی دستگیر شد

شایلین وودلی دستگیر شد

شایلین وودلی بازیگر مطرح هالیوودی و یکی از فعالان محیط زیست دوشنبه دهم اکتبر در یکی از تجمعات محیط زیستی توسط پلیس آمریکا دستگیر شد. او که در این تجمع اجرای زنده داشت ویدیویی از دستگیری خود در صفحات اجتماعی اش به اشتراک گذاشت که همین موضوع باعث شد تا هواداران و بسیاری از هنرمندان سعی در حمایت از او کنند.

شایلین وودلی دستگیر شد

شایلین وودلی دستگیر شد

 

شایلین وودلی که یکی از معترضان به پروژه داکوتا اکسس بود با عده ای از معترضان دور هم جمع شده بودند تا اعتراضی صلح طلبانه را برای توقف این پروژه انجام دهند. اما پس از مدتی پلیس وارد ماجرا شده و از مردم خواست که متفرق شوند. شایلین که هشدار پلیس را شنیده بود به همراه مادرش به سمت وسیله ی نقلیه اش حرکت می کند اما پلیس در بین راه او را دستگیر کرده و اجازه همراهی مادرش را با او نیز نمی دهند. این حادثه که در جلوی دوربین های زنده انجام می شد انزجار دوستداران محیط زیست را در بر داشت.

شایلین وودلی دستگیر شد

شایلین وودلی دستگیر شد

با احداث خط لوله داکوتا اکسس  بناهای باستانی مربوط به اقوام سرخ پوست و آب آشامیدنی منطقه آسیب می بیند. گروهی از سرخ پوستان آمریکا درخواست لغو این پروژه ۳٫۸ میلیارد دلاری را مطزح کرده بودند و به همین علت افراد بسیاری از جمله سلبریتی ها مانند لئوناردو دیکاپریو، شایلین وودلی، مارک روفالو و…  برای حمایت از این گروه به این کمپین پیوسه بودند. پس از دستگیری شایلین افراد مشهوری مانند آنسل الگورت، جوزف گوردن لویت، جان گرین، مگی کیو، مارک روفالو و … خواستار آزادی او شدند. بازتاب این دستگیری به حدی زیاد بود که تمام فضای مجازی را پر کرده و حتی شبکه هایی مانند BBC، یورو نیوز، تلگراف، MTV و … این خبر را جزو سرخط خبرهای خود کرده بودند. فشار رسانه ای برای آزادی او باعث شد تا شایلین پس از یک روز بازداشت آزاد شود.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *