شهر هایی در جهان که بسیار عجیبند.

شهر هایی در جهان که بسیار عجیبند.

میاکجیما

شهر

تمام اهالی این جزیره که در ژاپن واقع شده است، باید همیشه از ماسک استفاده کنند، زیرا به دلیل فعالیت‌های بالای آتش‌فشانی، در معرض گازهای سمی قرار دارند. سال ۲۰۰۰ وقتی آتش‌فشان این منطقه فعال شد، ۳۶۰۰ نفر مجبور به ترک جزیره شدند و چند ماه بعد با ماسک به این جزیره برگشتند.

 

لانگیربین

شهر

شمالی‌ترین شهر کره‌ی زمین، لانگیربین نروژ است. اما این تنها نکته‌ی منحصربفرد این مکان نیست. مردن در لانگیربین غیر قانونی است. در این شهر تنها یک قبرستان کوچک وجود دارد که از ۷۰ سال پیش دیگر هیچ مرده‌ای را نمی‌پذیرد، زیرا جنازه‌ها در لایه‌ی منجمد دائمی اعماق زمین تجزیه نمی‌شوند.

 

زباله

 شهر زباله

زباله، نام منطقه‌ای است که در جنوبی‌ترین قسمت منشیات ناصر قاهره واقع شده است. منشیات ناصر، بزرگ‌ترین محل زندگی زباله جمع کن‌های قاهره است. در این منطقه بازیافت زباله مهم‌ترین تامین کننده‌ معیشت افراد است و نیازی به گفتن نیست که جز فقیرترین مناطق قاهره محسوب می‌شود.

 

سواستیکا

شهر

برخلاف نام دلهره‌آورش که در غرب به چلیپای شکسته‌ی نازی ها اطلاق می‌شود، سواستیکا که در اونتاریوی کانادا واقع شده است، یکی از صلح‌آمیزترین و آرام‌ترین مناطق آمریکای شمالی است. این مکان در نزدیکی یک سایت معدنی و در سال ۱۹۰۸ شکل گرفت و در دهه‌ی ۳۰ به دلیل ظهور نازیسم، مشکلاتی برای افراد ساکن در این مکان بوجود آمد. همان‌طور که جنگ پیش می‌رفت و اروپا را نابود می‌کرد، مقامات اونتاریو تصمیم گرفتند که نام این شهر را به وینستون تغییر دهند، اما خیلی زود مردم شهر تابلوی نام جدید را برداشتند و تابلوی سواستیکا و یک تابلوی دیگر با متن «گوربابای هیتلر، این اسم را اول ما انتخاب کردیم»، را دوباره بنا کردند.

 

رازول

z6

رازول نیومکزیکو را به خاطر حادثه‌ی عجیبی که سال ۱۹۴۷ در آن اتفاق افتاد می‌شناسند. بسیاری از طرفداران UFO ادعا کردند که آن سال یک سفینه در این منطقه فرود آمد، بیگانگان سوار بر آن دستگیر شدند و ارتش برای لاپوشانی قضیه وارد عمل شد. در حال حاضر این شهر توریست‌های علاقه‌مند به UFO و بیگانگان فضایی را به سمت خود جذب می‌کند.

 

کوبر پدی

z7

کوبر پدی در جنوب استرالیا، یک روستا در نزدیکی معدن عقیق است که تقریبا جای زندگی نیست. این روستا در میانه‌ی صحرایی قرار گرفته است که در تابستان دمای هوا زندگی را غیر ممکن می‌کند، پس معدن کاوان همه چیز را زیر زمین ساخته‌اند. آن‌ها از معادن قدیمی عقیق هم برای ایجاد محل زندگی استفاده کرده‌اند. خانه‌هایی که در تمام سال دارای دمای مناسب هستند و به تهویه‌ی هوا یا وسایل گرمایشی هم نیاز ندارد.

 

شهر شطرنج

z8

«کیرسان ایلیومژینوف» تاجر میلیونر و طرفدار متعصب شطرنج، سازنده‌ی این شهر در الیستای روسیه است. او این مجموعه را با هزینه‌ای بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون دلار برای طرفداران شطرنج ساخته است و در حال حاضر شهر شطرنج میزبان سه تورنومنت جهانی فدراسیون شطرنج است.

 

گیبسونتون

z9

برای آن‌هایی که عمری را در سیرک گذرانده‌اند، این منطقه یک شهر رویایی و در واقع خانه‌ رسمی آن‌ها به حساب می‌آید. این شهر کوچک موزه‌های منحصر به‌فردی دارد که شیوه‌ی زندگی سیرکی و کارناوالی را به نمایش می‌گذارند.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *