فلسفه رنگ قرمز يا اشعه ي زندگي

فلسفه رنگ قرمز يا اشعه ي زندگي

فلسفه رنگ قرمز :  قرمز اولين رنگ پايه و اصلي است كه با طولاني ترين و كندترين اشعه نور مرئي  به وجود مي آيد. اين رنگ هميشه نماد استفاده ي فعال از توان و قدرت است و در درجه ي اول به فيزيك بدن مرتبط مي شود اما همواره داراي اثري حياتي بر  نيروهاي ظريف رواني نيز بوده است. اين رنگ قرين و مرتبط با گوگرد در كيمياگري است كه نماد آن مثلثي است كه در بالاي يك خط قرار دارد و با نام بريم استون در  اسفار پنجگانه كتاب مقدس آمده و همچنين نماد وجود خارجي يافتن و مجسم شدن يك چيز در هر سطحي  مي باشد.

فلسفه رنگ قرمز

از  طرفي براي آن رابطه ي خاصي با عنصر آتش و سياره مريخ قائل شده اند. از آنجا اين رنگ به عنوان اولين اشعه ي متجلي است، اشعه ي زندگي يا اصل زندگي بخش خلقت نام دارد و از نوع ارتعاش مغناتيسي مثبت قلمداد مي شود كه زندگي، قدرت و نشاط را به وجود مي آورد. اثر آن گرم و خشك بوده وتشويق و ترغيب به تحرك مي نمايد. از اين روست كه در گاوبازي براي تحريك حيوان از پرچم قرمز استفاده مي كنند.

گوگرد

سمبل گوگرد

اين رنگ در مراكز حركتي مغز فعال است و در همه ي سلولهای دارای كاركرد ارادي و غيرارادي عمل مي كند. اين رنگ مركز غدد بدن و ارگانهاي جنسي هر دو جنس مذكر و مونث را كنترل مي نمايد.

رنگ قرمز و قدرت شفادهندگی

اشعه ی کیهانی قرمز در انتهای طیف حرارتی قرار دارد.بنا براین طبیعت آن گرم کننده و تحریک کننده است و خون شریان ها و غدد فوق کلیوی را  تحت تاثیر میگذارد و باعث ترشح آدرنالین به خون می شود. نور قرمز به افزایش هموگلوبین خون نیز کمک می کند و حنثی کننده شرایط سرمایی است. خوراکی هایی که به تاثیر گذاری رنگ قرمز کمک می کنند، میوه ها و صیفی جات قرمز و نیز مواد غذایی غنی از آهن هستند.

اما استفاده ی زیاد از رنگ قرمز آسیب زا است و باعث عصبی شدن می شود اما استفاده ی متعادل آن باعث از بین رفتن افسردگی، ضعف و سستی می شود.

افرادی که به رنگ قرمز تمایل بیشتری دارند حاضر نیستند مورد امر و نهی و دیکته شدن امور قرار بگیرند. قرمز به شدت تیره، نشان ستمگری است. در میان طیفهای مختلف قرمز، رنگ گل سرخ یا  سمبل عشق می باشد. جالب است که فروش کالاها نیز که در تبلیغ یا جلدشان از رنگ قرمز استفاده شده باشد آسان تر و موفق تر است.

 

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *