قرعه نسبتا آسان ایران در راه جام جهانی

قرعه نسبتا آسان ایران در راه جام جهانی

قرعه کشی مرحله دوم رقابت های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۸ و جام ملتهای آسیا ۲۰۱۹ امروز انجام شد و ایران به عنوان سر گروه به همراه استرالیا به عنوان تیم دوم آسیا در سید اول قرار گرفت. در این مراسم که کارلوس کی روش مربی تیم ملی ایران به همراه چند تن از اعضای کادر فنی در آن حضور داشتند، تیم ها در ۶ سید تقسیم بندی و قرار گرفتند. سوریه اولین تیمی بود که از گلدان در آمد و به عنوان تیم ششم گروه A قرار گرفت و تایلند در گروه B قرار گرفت. تیم بعدی که در سید ۵ قرار داشت قطر بود تا همگروه سوریه شود. عراق هم با تایلند در گروه B همگروه شد. چینی‌ها به عنوان اولین تیم سید چهارم این مسابقات در گروه A قرار گرفتند و با قطر و سوریه همگروه شدند. در گروه B نیز تیم امارات قرار گرفت تا به همراه تایلند و عراق در انتظار شناخت ۳ تیم دیگر گروه باشد.

ایران

ازبکستان تیم چهارمی بود که نامش برای حضور در گروه A رقابت‌ها بیرون آمد تا با چین، قطر . سوریه همگروه بشود. عربستان هم در گروه B با امارات، تایلند و عراق همگروه شد. تیم فوتبال ژاپن در گروه B قرعه‌کشی شد تا به همراه امارات، تایلند و عراق و یکی از دو سرگروه، گروه مرگ این رقابت‌ها را تشکیل بدهند. تیم کره جنوبی هم با ازبکستان، قطر، چین و سوریه همگروه شد. در نهایت با بیرون آمدن نام ایران، شاگردان کیروش  با کره جنوبی، ازبکستان، چین، قطر و سوریه همگروه شدند. در گروه B این مسابقات هم استرالیا، ژاپن، عربستان، امارات، تایلند و عراق  قرار گرفتند که این گروه دشوار تر از گروه ایران به نظر می رسد.

ایران

حضور ایران در گروه A این مسابقات خبری خوب برای فوتبال ایران است که تنها یک رقیب بسیار جدی را برای صعود به جام جهانی روسیه می بینند. ما در دوره قبلی ا ین رقابت ها نیز با کره، ازبسکتان و قطر همگروه بوده‌ایم و از رویارویی با چین و سوریه هم خاطرات خوبی داریم.

مجله اینترنتی چی گه

امیر حسین سربیشه

امیر حسین سربیشه ( Amir DW ) منتقد و نویسنده مجله پیک توانا و دوره دیده یونیسف و همشهری در رشته خبرنگاری و دانشجو رشته صنایع شیمیایی است. او از فوتبال و تماشای فیلم و سریال لذت می برد. اوقات بیکاری خود را به خواندن کتاب اختصاص می دهد. نویسنده محبوبش جان گرین است و از تماشای فیلم " خطای ستارگان بخت ما " هیچ گاه خسته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *