نایب قهرمانی آسیا برای ایران

نایب قهرمانی آسیا برای ایران

تیم ملی نوجوانان فوتبال ایران در مسابقات جام ملت های آسیا در هند به مقام دومی رسیدند تا نایب قهرمان آسیا شوند. آنها که در دیدار نیمه نهایی در ضربات پنالتی توانسته بودند کره شمالی را حذف کنند باید در فینال مقابل تیم ملی نوجوانان عراق قرار می گرفتند. این بازی در استادیوم جواهر لعل نهرو، گوآ هندوستان در ساعت ۱۶ و به داوری وانگ لی برگزار شد. تیم ملی نوجوانان با ترکیب علی غلامزاده، طاها شریعتی، سعید آهنی، امیر حسین اسماعیل زاده، احمدرضا جلالی، محمد شریفی، امیرحسین خدامرادی، محمد غبیشاوی، محمد قادری (وحید نامداری ۸۳)، الهیار صیادمنش و یونس دلفی(اسد آبادی ۶۹) و به مربی گری عباس چمنیان به مصاف عراق رفته بودند.

نایب قهرمانی آسیا

نایب قهرمانی آسیا

در دقایق نیمه نخست، توپ در میانه میدان جریان داشت و تیم ها همدیگر را آنالیز می کردند تا نسبت به یکدیگر شناخت پیدا کنند. در این دقایق بازی کمی فیزیکی و درگیرانه پیش می رفت. در دقیقه ۲۱ ضربه آزاد زیبای محمد شریفی با اختلاف بسیار کمی به بیرون رفت. چند دقیقه بعد و در دقیقه ۲۵ محمد داوود به زیبایی پاس خوبی که برایش مهیا شده بود را کنترل کرد اما ضربه این بازیکن عراقی با اختلاف بسیار کم به بیرون رفت و نیمه نخست گلی در بر نداشت.

نایب قهرمانی آسیا

نایب قهرمانی آسیا

در نیمه دوم بازیکنان عراق عملکرد بهتری از خود نشان دادند  و در دقایق ۵۳ و ۶۰ تیرک دروازه تیم ملی ایران را به لرزه درآوردند اما این ضربات تبدیل به گل نشدند.
تیم ایران در اکثر لحظات به دفاع از دروازه خود می پرداخت و عراقی ها فرصت های بیشتری برای گلزنی داشتند و این دیدار سخت و نفس گیر در پایان ۹۰ دقیقه از بازی گلی در برنداشت تا کار برای تعیین تیم قهرمان به ضربات پنالتی کشیده شود. در ضربات پنالتی عراقی ها بسیار بهتر عمل کردند و بهتر پنالتی زدند تا در نهایت با نتیجه ۴-۳ موفق به شکست تیم ایران شوند و بر سکوی قهرمانی قرار گیرند.

مجله اینترنتی چی گه

امیر حسین سربیشه

امیر حسین سربیشه ( Amir DW ) منتقد و نویسنده مجله پیک توانا و دوره دیده یونیسف و همشهری در رشته خبرنگاری و دانشجو رشته صنایع شیمیایی است. او از فوتبال و تماشای فیلم و سریال لذت می برد. اوقات بیکاری خود را به خواندن کتاب اختصاص می دهد. نویسنده محبوبش جان گرین است و از تماشای فیلم " خطای ستارگان بخت ما " هیچ گاه خسته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *