نکات مسافرت به خارج از کشور !

نکات مسافرت به خارج از کشور !

آیا نکات مسافرت به خارج از کشور آشنایی دارید ؟ با ما همراه باشید . اگر قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارید به نکات زیر توجه کنید.

 

نکات مسافرت به خارج از کشور

 

کشوری را که می خواهید انتخاب کنید برحسب علایق خود انتخاب کنید مثلا اینکه زبان رسمی آن کشور چه زبانی است، توجه کنید.

مدت زمانی که طول می کشد تا تایید روادید انجام شود برای کشورهای مختلف و افراد با شرایط متغییر متفاوت می باشد ممکن است چند روز تا چند هفته به طول بیانجامد. بنابراین تا زمانی که تایید روادید نشده اید بلیط هواپیما را رزرو نکنید.

وقتی به یک کشور دیگر سفر می کنید باید به مالیات درآمدی خود در هر دو کشور توجه کنید.

از امکان تمدید بیمه خود در کشور مقصد اطمینان حاصل نماید. اگر بیمه شما قابل تمدید و پشتیبانی نمی باشد در بین شرکت های بیمه کشور مقصد جستجو کنید بعضی از شرکت ها شرایط ویژه ای را برای مسافران در نظر گرفته اند.

اگر اقامت شما در کشور خارجی به صورت دائمی نخواهد بود حساب های بانکی خود را در کشورتان نگه دارید استفاده از کارت های اعتباری بین المللی در خارج از کشور بر روی گردش حساب شما موثر است.

چنانچه تمایل دارید که از گوشی موبایل خودتان در آن کشور استفاده کنید و می خواهید که از اپراتورهای کشور مقصد نیز بهره ببرید باید گوشی خود را آنلاک کنید یعنی قفل سیم کارت و اپراتور را توسط شرکت مربوطه از روی گوشی خود بردارید(کاربران ایرانی نیازی به این کار ندارند).

قبل از اینکه به یک کشور جدید سفر کنید اطمینان حاصل کنید که گواهینامه های لازم برای کار را کسب کرده باشید مثلا اگر شما به دنبال کار مرتبط با کودک هستید گواهینامه (کار با کودکان ) احتمالا موردنیاز شما خواهد بود.

در کشور جدید شما می توانید به راحتی از طریق شبکه های اجتماعی دوستانی جدید برای خود بیابید. می توانید از طریق این گروه ها سوالات خود در مورد نحوه یافتن کار، مکان زندگی و غیره را از ساکنین این کشور بپرسید.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *