نکته های خواندنی جهان هستی(سری ششم)

نکته های خواندنی جهان هستی(سری ششم)

در سری قبل از نکته های جهان هستی با قدرتمند ترین کاوشگر های سیاره ای آشنا شدیم و به دلیل زیاد بودن مطالب نصف این کاوشگر ها را معرفی کردیم و در این قسمت می خواهیم این مطلب را کامل کنیم.

قبل از معرفی کاوشگر های قدرتمند جهان یک نکته ای به شما بگم.

کشور ما متاسفانه هنوز نتوسته یک کاوشگر سیاره ای بسازد و فقط چند کشور تکنولوژی ساخت کاوشگر سیاره ای دارند.

امیدواریم در آینده ای نزدیک ایران بتواند یک کاوشگر سیاره ای بسازد.

خوب حالا بریم سر معرفی قدرتمند ترین کاوشگر های سیاره ای.

 

کاوشگر قدرتمند وویجر دو در کشور ایالات متحده آمریکا  پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و هفتاد و هفت میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر تور بزرگ بود.

fly_along_top

کاوشگر قدرتمند پایونیر زهره در کشور ایالات متحده آمریکا پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و هفتاد و هشت میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر سیاره زهره بود.

 

کاوشگر قدرتمند ونرا سیزده در کشور شوروی سابق پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و هشتاد و یک میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر سیاره زهره بود.

 

کاوشگر قدرتمند ونرا پانزده در کشور شوروی سابق پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و هشتاد و سه میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر سیاره زهره بود.

 

کاوشگر قدرتمند وگا یک در کشور شوروی سابق پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و هشتاد و چهار میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر سیاره زهره بود.

vega

کاوشگر قدرتمند ماژلان در کشور ایالات متحده آمریکا پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و هشتاد و نه میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر سیاره زهره بود.

 

کاوشگر قدرتمند گالیله در کشور ایالات متحده آمریکا پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و هشتاد و نه میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر سیاره مشتری بود.

 

کاوشگر قدرتمند رهیاب مریخ در کشور ایالات متحده آمریکا پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و نود و شش میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر سیاره مریخ بود.

 

کاوشگر قدرتمند نقشه بردار جهانی در کشور ایالات متحده آمریکا پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و نود و شش میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر سیاره مریخ بود.

 

کاوشگر قدرتمند کاسینی در ایالات متحده آمریکا و اروپا پرتاپ شد.این کاوش گر در سال یک هزار و نهصد و نود و هفت میلادی پرتاپ شد. همچنین هدف از پرتاپ این کاوشگر سیاره زحل بود.

 

خوب این سری از نکته های جهان هستی هم تمام شد.

امیدوارم از خواندن این مطلب نهایت لذت رو کرده باشید.

در سری بعد با نکات بیشتری خدمت شما هستیم.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *