هر روز حدود ۲۱۰۰۰ انسان در اثر گرسنگی می میرند

هر روز حدود ۲۱۰۰۰ انسان در اثر گرسنگی می میرند

با توجه به گزارش سازمان ملل متحد روزانه حدود ۲۱۰۰۰ نفر در اثر گرسنگی یا علل مربوط به گرسنگی جان خود را از دست می­دهند. این یعنی در هر چهار ثانیه، یک نفر به خاطر گرسنگی می­ میرد. متاسفانه بیشتر این افراد را کودکان تشکیل می­ دهند.

این در حالی است که مقدار مواد غذایی موجود بسیار در جهان بسیار زیاد است. اما مشکل اصلی، به دام افتادن مردم در فقر شدید است. آ­نها پول مورد نیاز برای خرید غذای کافی برای تغذیه بدن خود را ندارند. آن­ها با قرار گرفتن مداوم در معرض  سوء تغذیه، ضعیف­تر می­شوند و این ضعف امکان کار کردن را از آن­ها می­گیرد و آن­ها هر روز فقیرتر و گرسنه­ تر می­ شوند.

به گزارش FAO (سازمان غذا و کشاورزی) هر ساله یک سوم از کل غذای تولیدی توسط انسان – ۱٫۳ میلیارد تن – از دست رفته و یا به هدر می­رود. این میزان یعنی حدود ۶۸۰ میلیارد دلار در کشورهای توسعه یافته و حدود ۳۱۰ میلیارد دلار در کشورهای در حال توسعه. هر ساله در کشورهای توسعه یافته حدود ۲۲۲ میلیون تن غذا به هدر می­رود که این میزان تقریبا برابر با کل غذای تولیدی در آفریقای سیاه است (۲۳۰ میلیون تن).

همان­طور که ملاحظه می­کنید این آمارها بسیار تکان دهنده هستند. این آمار حتی بیشتر از بسیاری از بیماری­ها و قربانی شدن افراد در جنگ یا بلایای طبیعی است. در حالی­که دارو و درمان این مرگ و میر را همه می­دانیم اما آمار آن بیشتر است.

 گرسنگی

در این عکس لاشخور منتظر است تا کودک بمیرد! این عکس در روزنامه های فراوانی چاپ شد.این عکس در ۱۹۹۴ در دانشگاه کلمبیا آمریکا برنده جایزه معروف پولیتزر گشت. کوین کارتر (Kevin Carter) عکاس سرشناس عکس کودک و لاشخور در ۲۷ ژولای ۱۹۹۴ به دلایل افسردگی خودکشی کرد!

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *