همه چیز درباره سیاره زمین

همه چیز درباره سیاره زمین

سیاره ای که ما در آن زندگی می کنیم سیاره زمین نام دارد و این سیاره در منظومه شمسی قرار دارد.

همان طور که میدانیم منظومه شمسی دارای هشت سیاره اصلی است و زمین سومین سیاره است.

سیاره زمین به خاطر فاصله مناسبی که نسبت به خورشید دارد دمای آن کاملا متناسب است.

زمین

تولد زمین

سیاره زمین حدود ۴٫۵ میلیارد سال عمر دارد.  زمین از ابر های گازی غول پیکری که در فضا بودن و بر اثر متراکم شدن این ابر ها تشکیل شده است. البته شایدبپرسید چرا زمین گرد است؟

همان طور که عرض کردم بر اثر متراکم شدن ایر های گازی سیارک هایی در فضا به وجود آمدند. دانشمندان معتقدند که این بر اثر برخورد این سیارک ها به هم  یک سیاره به وجود آمده است و پس از مدتی هسته زمین تکامل یافته و دارای قدرت جاذبه می شود. بر اثر این قدرت جاذبه سیارک های بیشتری به سمت زمین می آمدند و با این سیاره برخورد می کردند و بر اثر برخورد بیشتر این سیارک ها زمین هر روز بزرگ تر میشده است.

این عمل تا میلیون ها سال طول می کشید.

آب و هوای زمین

اب و هوا زمین

زمین در آغاز  مانند ستاره خورشید بوده و سطحی کاملا مذابی داشته است. پس از مدتی این مواد مذاب سرد می شوند و سطح زمین را تشکیل می دهند. در آغاز زمین سرشار از گاز کربت دی اسید و گاز های سمی دیگر بوده است که به صورت ابر زمین را میلیون ها اسل احاطه کرده بودند.  سپس این ابر ها به صورت مایع بر سطح زمین ریختند و طی چند میلیون سال دریا ها و اقیانوس ها تشکیل شدند.

به دلیل وجود آب در زمین گیاهان متعددی در زمین رشد کردند و این گیاهان به دلیل کار فتو سنتزی که انجام میدادند گاز کربن دی اکسید زمین را دریافت می کردند و اکسیژن پس میدادند.

و پس از به وجود آمدن این عناصر زمین از آن وضعیتی که داشت به یک شرایط کاملا مناسبی تغییر کرد.

اولین موجودات ذر زمین

اولین موجوداتی  که در زمین به وجد آمدند داییناسور ها بودند. این موجودات غول پیکر که گونه های متفاوتی داشتند در زمین به وجود آمدند. داییناسور ها میلیون ها سال بر روی زمین زندگی کردند و پس از آن بر اثر خوردن هم دیگر و برخورد شهاب سنگ ها به زمین و دلایل دیگر نسل داییناسور ها در زمین  منغرض شد.

بعد از این موجودات انسان و حیوانات دیگر در زمین به وجود آمدند.

امید وارم از خواندن این مطلب نهایت استفاده کرده باشید.

مطالب قبل که من درباره نجوم گزاشته بودم از کتاب دایرةالمعارف نجوم و فضا بود. اگر این مطالب برای شما جالب بود می توانید این کتا ب را در کتاب فروشی ها تهیه کنید.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *