همکاری اپراتور های ایران با نوکیا و آلکاتل

همکاری اپراتور های ایران با نوکیا و آلکاتل

همکاری اپراتور های ایران با نوکیا و آلکاتل

 

آیا اپراتور های ایران با نوکیا و آلکاتل همکاری خواهند کرد؟

در این هفته قرار بود چهار سند همکاری میان کشور های ایران و فنلاند در جریان سفری که رئیس جمهور فلاند به کشور ما داشت امضا شود.

وزیر ارتباطات و  آی تی با گروهی  از کشور فنلاند برای هماهنگی و برنامه ریزی جهت حضور رئیس جمهور فنلاند به ایران دیدار و گفتگو کرد. محمود واعظی با کای موکالین وزیر توسعه و تجارت خارجی فنلاند در حضور شرکت های ایرانی و فنلاندی دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست شرکت هایی حاضر همچون اپراتور های تلفن ، همراه اول ،ایرانسل و رایتل  و همینطور شرکت هایی نظیر شاتل و مبین نیز برای همکاری با شرکت های فنلاندی اعلام شد.

در این نشست اعلام شد که نوکیا حدودا از یکسال گذشته با همراه اول و ایرانسل همکاری خود را آغاز کرده است و اخیرا که نوکیا شرکت آلکاتل را خریداری کرده آلکاتل نیز حاضر به همکاری با ایران را دارد. وزیر ارتباطات در این نشست با اشاره به خریداری آلکاتل از طرف نوکیا گفت : با این عمل فعالیت نوکیا برای همکاری جامع تر خواهد بود  و همین طور سندی هم که قرار است در آخر هفته درمورد آی سی تی بین دو کشور امضا شود ، در توسعه بیشتر روابط بخش خصوصی میان ایران و فنلاند موثر خواهد بود. به گفته محمود واعظی ، وزارت ارتباطات از توسعه همکاری میان ایران و فنلاند همکاری میکند.

 

 

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *