هم پیمان ، فیلم سوم سری ناهمتا

هم پیمان ، فیلم سوم سری ناهمتا

فیلم هم پیمان از سری سوم فیلم های مشهور ناهمتا است که بر اساس چهار کتاب از ورونیکا روث با نام های “ناهمتا، شورشی، هم پیمان، بالارو” ساخته شده است و از سال ۲۰۱۴ و در ماه می یک قسمت از آن به نمایش و اکران سینما های هالیوود درمی آید. در این فیلم شایلین وودلی، مایلز تلر، تئو جیمز، آنسل الگورت، زویی کراویتز، نائومی واتس، زاندر برکلی و کیت وینسلت به همراه اوکتاویا اسپنسر نقش های اصلی را برعهده دارند. سری چهارم این فیلم نیز در سال ۲۰۱۷ اکران خواهد شد تا آخرین قسمت از این مجموعه باشد.

هم پیمان

هم پیمان

دز هم پیمان دیگر از جنگ ها و نبرد های دو فیلم اول خبری نیست و فیلم با ضرب آهنگ آرام تری پیش می رود. داستان فیلم از آنجا شروع می شود که تریس و فور به همراه برادرش و پیتر به آنسوی دیوار می روند تا ببینند انسان های دیگری در آنسوی دیوار وجود دارند یا خیر؟ در این سفر آنها متوجه می شوند که آنها موش آزمایشگاهی انسان هایی هستند که روی ژنوم انسان کار می کنند و هیچ اهمیتی برای تریس و سایر افراد پشت دیوار قائل نیستند. حال تریس و فور باید شهرشان را از دست این انسان ها نجات دهند.

هم پیمان

هم پیمان

هم پیمان نسبت به ناهمتا و شورشی فیلم ضعیف تری است و انتطارات را نمی تواند براورده کند شاید بتوان گفت نقطه قوت این فیلم بازی خوب تئو جیمز و مایلز تلر است. حضور اوکتاویا اسپنسر بسیار کمرنگ است در حالی که او رهبر گروه شورشیان است اما در کل شاید حضورش در فیلم ۵ دقیقه هم نیست. در هم پیمان از شخصیت ها درست و بجا استفاده نشده و سردرگمی خاصی در فیلم مشاهده می شود و بیننده دوباره با فضای جدیدی آشنا می شود که هیچ شباهتی با دو فیلم اول ندارد.

مجله اینترنتی چی گه

امیر حسین سربیشه

امیر حسین سربیشه ( Amir DW ) منتقد و نویسنده مجله پیک توانا و دوره دیده یونیسف و همشهری در رشته خبرنگاری و دانشجو رشته صنایع شیمیایی است. او از فوتبال و تماشای فیلم و سریال لذت می برد. اوقات بیکاری خود را به خواندن کتاب اختصاص می دهد. نویسنده محبوبش جان گرین است و از تماشای فیلم " خطای ستارگان بخت ما " هیچ گاه خسته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *