هک تلگرام واقعیت دارد؟

هک تلگرام واقعیت دارد؟

در پست های قبلی فناوری به طور کاملا واضح در مورد هک و هکر ها بحث نمودیم. گفتیم که تخریب ساختار کلی یک شبکه و همچنین نابودی نظم آن ، هک نامیده می شود. با توجه به توضیحاتی که دادیم به سراغ موضوع ” هک تلگرام ” می رویم. تلگرام یک پیام رسانی آلمانی است که برای اولین بار در ایران پس از تضعیف وایبر و شکست نرم افزاری لاین خود را معرفی کرد و به سرعت در کشورمان رشد پیدا کرد و اکنون پر طرفدار ترین شبکه ی اجتماعی می باشد. اهمیت امنیت تلگرام تا حدی پیش می رود که افراد مختلف در مورد هک این پییام رسان ادعاهایی را مطرح می کنند. شرکت تلگرام نیز بلافاصله اعلام می کند که کسی که موفق به هک این برنامه شود ، چند صد میلیون دلار نصیب آن خواهد شد! این اظهار نظر به قدری کوبنده بود که مردم تمام جهان و ایران به تلگرام خود اطمینان کردند و با خیالی آسوده به استفاده از این برنامه پرداختند. اما اگر گشتی در اینترنت بزنید متوجه می شوید که نابغه های ایرانی می توانند تلگرام را هک کنند و در قبال آن نیز پولی دریافت می کنند. جالب است بدانید این گروه ها گارانتی بازگشت هم برای خود در نظر می گیرند. به راستی آیا واقعا تلگرام به همین راحتی هک می شود؟ پس چرا خود شرکت چیزی در مورد این موضوع اعلام نکرده است؟ شاید برخی بگویند تلگرام فقط می خواسته تبلیغات روانی ایجاد کند. اما این گونه نیست! شرکت مربوطه درست می گوید!

بیایید کمی منطقی باشیم! فرض کنید این افراد واقعا توانسته اند این پیام رسان جنجالی را هک کنند ، پس چرا به دنبال جایزه چند میلیاردی خود نمی روند؟ مگر آنها تلگرام را هک نکرده اند؟ پس چرا با یک لحن عجیب در مورد هک آن سخن می گویند؟ باور کنید آنها هکر نیستند. آنها فقط یک کلاه بردار هستند. نه هکی در کار است و نه نفوذی! نفوذ به سرور های اصلی برنامه به این راحتی هم نیست. به خصوص اگر آن برنامه تلگرام هم باشد! پس تا اینجا از دروغ بودن این ادعا ها پرده برداشته ایم. ولی هنوز تمام نشده است. آن ها زرنگ تر از این حرف ها هستند!

تلگرام هک نمی شود!

شاید جالب باشد ولی تا به حال افراد زیادی به پلیس فتا مراجعه می کنند و ادعا می کنند که تلگرام آن ها هک شده است. اگر ما فردی عاقل باشیم به هیچ وجه فکر نمی کنیم که هکری در کار باشد! این اتفاق برای خیلی های اتفاق می افتد و همین باعث شده است تا پیام رسان محبوب ما را تبدیل به یک پیام رسان جنجالی کنند.

اما آن ها چگونه توانسته اند اطلاعات این افراد ساده لوح را بدزدند؟ نترسید! هکی در کار نیست! ایراد هم از مسنجر ما نیست! بلکه ایراد از خود افراد هک شده می باشد! متاسفانه ما مردمی هستیم که به راحتی به افراد مختلف اطمینان می کنیم و تلگرام خود را در اختیار افراد سودجو قرار می دهیم. بهتر است بگویم موبایل خود را در اختیار آن ها قرار می دهیم! اگر ما موبایل خود را در اختیار آن ها قرار ندهیم به هیچ وجه هک نمی شویم! درخواست ما این است که به هیچ وجه موبایل خود را در اختیار هر کسی قرار ندهیم. آن فرد می تواند با نصب برخی نرم افزار های جاسوسی از موبایل ما جاسوسی کند! به همین علت با عقیده ای بسیار غلط می گوییم که “تلگرام هک شده است” ! این ما هستیم که فرصت تخریب را به آنها می دهیم.

برخی از افراد کلاه بردار با تماس تلفنی ادعا می کنند که برنامه ی شما خراب شده است و بایستی شما پیامی را که تلگرام می فرستد را برای ما هم بفرستید! خوب در این مواقع ما چکار می کنیم؟ معلوم است ! به راحتی اطلاعات سری خود را در اختیار سودجویان قرار می دهیم و چند روز همان فرد از شما باج می خواهد! ما نمی گوییم که نباید به کسی اعتماد کنید اما بهتر است کمی فکر کنیم و در مورد افراد خوب تحقیق کنیم. باور کنید اگر مراقب باشید تلگرام شما نیز غیر قابل هک است! به طور خلاصه بگویم ، اطلاعات شخصی شما به واسطه ی گوشی شما و ضعف خودتان لو می رود. بنابر این هکر های دروغین را هک جلوه ندهیم. امیدوارم که این چست در عقیده ی ما ایرانیان موثر باشد. به امید زندگی بدون دردسر برای شما!

مجله اینترنتی چی گه

مسیحا غفاری

دانش آموز هستم و مسلط به نرم افزارهای گرافیکی،برنامه نویسی(#C و VisualBasic و Flash).عاشق نرم افزارهای کامپیوتری و علاقمند به کشف قابلیت های برنامه ها!چند تا نرم افزار هم طراحی کردم!تا به حال توی زمینه ساخت و مونتاژ کلیپ هم موفق بودم! علاقمند مباحث مربوط به شبکه و اینترنت و توی تامین امنیت مودم هم فعالیت دارم.سابقه وبلاگ نویسی و فعالیت وبمستری هم داشته ام. به امید پیشرفت چی گه؟.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *