هیپنوتیزم یا خواب مغناطیسی چیست

هیپنوتیزم یا خواب مغناطیسی چیست

خواب مغناطیسی یکی از پدیده های مهم روحی است که با تجربیات بسیار متنوع، جاودانگی حیات روح را اثبات می نماید. جدایی موقت جسم اثیری(جسم فلکی یا ستاره ای) از جسم مادی(جسم فیزیکی) با برد بالای عقلی و ادراکی(ادراکی به مراتب قوی تر از زمانی که روح در بند جسم مادی گرفتار است که آن را نفس ناطقه نیز می گویند.) که دال بر حیات روح خارج از جسم مادی است و ثابت می نماید که انسان تنها مخ و مغز مادی نیست و عقل و اندیشه او خارج از جسم مادی و مخ او متجلی و زنده است.

هیپنوتیزم یا خواب مغناطیسی چیست

هیپنوتیزم یا خواب مغناطیسی چیست

خواب مغناطیسی که نوعی برون فکنی روحی است در حقیقت یکی از مهم ترین ادله حیات انسان پس از مرگ است زیرا ثابت می نماید، انسان پس از مرگ و ازبین رفتن مخ و مغز عادی می تواند زنده بماند و آثار عقلی اش را در جسم اثیری اش متجلی می سازد.

هیپنوتیزم علمی یا خواب مصنوعی امروزه به روش کاملاً عملی و فنی و تخصصی درآمده و مشاهدات مختلفی را چه از جهان مادی و چه از جهان اثیری برای معمول(هیپنوتیزم شونده) امکان پذیر می نماید.

از آثار مهم این علم فن تلقین و شفابخشی پزشکی است.

تلقین در خواب مغناطیسی چنان اثر و قدرتی دارد که معمول را به سادگی دچار اشتباه و خطا می نماید، ایجاد سوختگی با گذاشتن یخ بر روی پوست بدن معمول توسط عامل(هیپنوتیزم کننده)، یا نوشیدن مایعی ترش و بدمزه به جای شربتی گوارا، یا مست نمودن معمول با آب آشامیدنی، از نمونه های مهم تغییر شخصیت معمول توسط عامل است. حتی آثار این تأثیر پس از انجام هیپنوتیزم تا مدت زمان کمی (مثلا ۵ الی ۱۰ دقیقه) در هیپنوتیزم شونده باقی می ماند که دلیل بر تغییر رفتار معمول تحت تأثیر اراده عامل یعنی شخص هیپنوتیزم کننده است.

هیپنوتیزم انواع و مراحل مختلفی دارد که لتارژی نیز حالتی است که مرتاضان هندی برای تمرین مقاومت و ماندن بدون آب و غذا در محفظه یا صندوق های دربسته برای چند روز یا حتی چند ماه انجام می دهند، پس از موعد تعیین شده و مقرر شخص دوباره آثار حیات و زندگی فعال را از خود نشان می دهد(مرگ موقت).

تفاوت خواب مغناطیسی توسط عامل و معمول (خواب کننده و خواب شونده) با جلسات احضار ارواح در این است که مدیوم در جلسه ارتباط، توسط روح راهنمای یا نگهبان بیهوش می شود و در اختیار عامل روحی یعنی روح مسلط بر مدیوم قرار می گیرد و اراده عامل روحی بر اراده مدیوم مسلط می شود. در ضورتی که در هیپنوتیزم، معمول در اختیار شخص هیپنوتیزم کننده یعنی عامل قرار دارد. بیهوشی مدیوم در خواب مغناطیسی توسط پاسهای مختلف و متفاوتی که عامل آن را ایجاد می نماید صورت می پذیرد و معمول تحت تسلط و تأثیر اراده عامل انسانی و غیر روحی قرار دارد.

در خواب مغناطیسی آگاهی و تعقل معمول به مراتب بیشتر از زمان بیداری و عادی اوست زیرا همه آنچه را که برای معمول اتفاق افتاده است و حتی برخی از خواب شونده ها تا قبل از تولد یعنی زندگی های گذشته ی خود را (تناسخ) تشریح نموده اند، که پس از بررسی و تحقیق، صحت آن اثبات شده است. تاثیر اراده عامل بر معمول از مباحث مهم علم هیپنوتیزم است.

عامل هر تلقینی را که بخواهد در معمول ایجاد می نماید و تاثیر آن تلقین در عقل معمول اثر می کند. (استقرار عقل در جسم اثیری با مغز اشتباه نشود) ضمن اینکه عامل می تواند عقل معمول را دچار اشتباه و خطا نیز نماید، در واقع برون فکنی روحی حالتی از خواب مغناطیسی است که با تأثیر عقل انسانی (عامل انسانی) بر عقل و اراده معمول صورت می پذیرد، در صورتی که در بیهوشی مدیومی در جلسات ارتباط با ارواح عبارت است از تأثیر عقل و اراده روح بر عقل و اراده مدیوم.

حقیقت مسلم در هر دو حالت این است که وجود جسم اثیری (جسم ثانویه) روح ثابت می شود، همانطور که به هنگام خواب نیز جسم اثیری حامل روح و عقل و آگاهی انسان در جهان غیر مادی (اثیری روحی) به گردش در می آید و احساسات و عواطف و افکار مختلفی را تجربه وعمل می نماید مانند: خوشی و سرور، ترس و وحشت، عشق و امید، و حتی معاشقه و سکس و انزال در عالم خواب که تأثیر مستقیم این احساسات و ادراکات از طریق ریسمان نقره ای به جسم مادی منتقل و اثرات این تأثیر را به صورت وحشت و تعرق یا فریاد و اضطراب و یا لذت و انزال درک و تجربه می نماید.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *