والیبال ایران باز هم حریف برزیل نشد

والیبال ایران باز هم حریف برزیل نشد

والیبال ایران در دومین هفته از رقابت های لیگ جهانی به مصاف برزیل قدرتمند رفت. تیم ملی والیبال ایران در کشور صربستان نتوانست در برابر برزیل خوب ظاهر شود و در پایان با نتیجه ی ۳ بر یک مغلوب میزبان المپیک ۲۰۱۶ شد.

در این دیدار تیم ملی والیبال ایران با ترکیب جواد معنوی نژاد، میلاد عبادی پور، سعید معروف، محمد موسوی، عادل غلامی، شهرام محمودی و مهدی مرندی به عنوان لیبرو در میدان حاضر شد. تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی برای هفتمین بار به دیدار برزیل می رفت. در شش بازی  قبلی هر دو تیم موفق به کسب ۳ پیروزی شده بودند.

در ست نخست ریکاردو لوکارلی در خط سرویس برای برزیل فوق العاده ظاهر شد و نوانست پنج امتیاز سرویس پی در پی را برای شاگردان برناردو رزنده به ارمغان آورد. دریافت های پر اشتباه بازیکنان تیم ملی نیز یکی دیگر از دلایل برتری برزیل در ست اول بود. در نهایت ست اول را برزیل با نتیجه ی ۲۵ بر ۱۵ به نفع خود پایان داد. در ست دوم نیز تیم برزیل برتر از ایران نشان داد و با تشخیص نقطه ضعف تیم ایران در دریافت ها امتیازهای زیادی را به دست آوردند. در این ست برزیل ۲۰ بر ۱۵ از ایران جلو بود که با از دست دادن سرویس ها و دفاع روی توپ خوب از جانب بازیکنان ایران اختلاف به یک امتیاز رسید. در نهایت با توصیه های فنی به جای لوزانو تیم ملی ایران ۲۶ بر ۲۴ این ست را از آن خود کرد.

والیبال ایران

در ست سوم تیم برتر میدان برزیل بود و توانستند از قدرت حملات خود به نحو عالی استفاده کنند وپتا از تیم ایران پیشی گرفتند. بازیکنان ایران در این ست بسیار پر اشتباه و ضعیف ظاهر شدند و به نظر می رسید از نظر انرژی نیز شاگردان لوزانو در برابر شاگردان رزنده کم آورده بودند. ست سوم با پیروزی ۲۵ بر ۱۶ برزیل به پایان رسید. ست چهارم بازیکنان تیم ملی والیبال ایران از نظر روحی افت محسوسی کرده بودند و در ابتدای این ست امتیازهای بسیاری را در اثر اشتباهات به بازیکنان برزیل تقدیم کردند تا جایی که به راحتی برزیلی ها ۱۱ بر ۲ از ایران پیش افتادند. در ادامه تعویض ها و توصیه های فنی لوزانو نیز به کار بازیکنان ایران نیامد تا اختلاف امتیاز بیش از قبل شود. در نهایت ست چهارم باز هم با نتیجه ی ۲۵ بر ۱۷ به سود شاگردان رزنده پایان یافت تا قهرمان آسیا در مجموع با نتیجه ی ۳ بر یک مغلوب برزیل شود. بدین ترتیب سومین شکست تیم ایران در رقابت های جهانی به دست آمد. تیم ملی والیبال کشورمان در دیدار های قبلی خود در برابر آرژانتین و بلغارستان به برتری دست یافته بود.

والیبال ایران

شاگردان لوزانو در سومین و آخرین دیدار هفته دوم از لیگ جهانی والیبال تیم ملی صربستان را در پیش رو دارند.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *