پل پوگبا بازیگر نقش اول تئاتر رویاها

پل پوگبا بازیگر نقش اول تئاتر رویاها

پل پوگبا سرانجام راهی تئاتر رویاها شد. باشگاه منچستر یونایتد با قراردادی ۱۱۰ میلیون یورویی پل پوگبا را به خدمت گرفت تا این بازیکن در پیراهن شیاطین سرخ با شکستن رکورد نقل و انتقالات گران قیمت ترین بازیکن فوتبال جهان لقب بگیرد. پیش از این رکورد گران قیمت ترین بازیکن جهان در اختیار گرت بیل قرار داشت.

پل

به گزارش مجله خبری “چی گه؟” باشگاه یونایتد در نهایت انتقال پل پوگبا به این تیم را رسمی کرد و این بازیکن جوان فوتبال فرانسه را به شهر منچستر آورد. پس از ماه ها گمانی زنی و انواع و اقسام شایعه و حرف و حدیث پوگبا از یوونتوس جدا شد و با رقم سنگین ۱۱۰ میلیون یورو پیراهن قرمز منچستر را به تن کرد تا مورینیو در این فصل یکی از تیم های پر ستاره و گران قیمت تاریخ منچستر یونایتد را در اختیار داشته باشد. پل پوگبا در منچستر یونایتد پیراهن شماره ی ۶ این باشگاه را به تن خواهد کرد. پیش از این زلاتان ابراهیموویچ فوق ستاره ی فصل گذشته ی باشگاه پاریسن ژرمن هم راهی اولترافورد شده بود.

پل پوگبا فوتبال حرفه ای خود را از باشگاه منچستر یونایتد شروع کرد اما در این تیم بهایی به این بازیکن جوان و آینده دار داده نشد تا پس از یک فصل نیمکت نشینی و سکونشینی در منچستر از این تیم جدا شود. در این مدت پوگبا تنها در سه بازی برای شیاطین سرخ به میدان رفت و با کم لطفی و بی توجهی مسولان یونایتد در سال ۲۰۱۲ با رقم ناچیز هشتصد هزار یورو راهی باشگاه یوونتوس ایتالیا شد تا آینده ی خود را در این باشگاه بزرگ فوتبال ایتالیا جستجو کند.

پل پوگبا در باشگاه یوونتوس توانست خود را احیا کند و خیلی زود و در اوج جوانی تبدیل به یکی از بهترین هافبک های فوتبال جهان شود و در قلب هواداران متعصب بانوی پیر جای خود را پیدا کند. پوگبا در یوونتوس به دو قهرمانی سوپر جام ایتالیا و سه قهرمانی سری آ رسیده است و با این تیم تا فینال لیگ قهرمانان اروپا هم پیش رفت هر چند که دستش از رسیدن به جام قهرمانی اروپا کوتاه ماند. او یکی از ارکان اصلی قهرمانی های متوالی بیانکونری در رقابت های سری آ بود. پس از رفتن کارلوس توز از باشگاه تورینی شماره ی ۱۰ این تیم به پوگبا رسید و درخشش خود را هم چنان در راه راه پوشان تورین ادامه داد. پوگبا به سبب داشتن پاهای بلند لقب اختاپوس را از هواداران این تیم دریافت کرد. پل پوگبا ۲۳ ساله در مدت چهار فصل حضور در باشگاه یوونتوس ۱۲۳ بار با پیراهن این تیم به میدان رفت و ۲۸ گل نیز برای بانوی پیر فوتبال ایتالیا به ثمر رساند.

پل

در عرصه ی ملی پوگبا در سال ۲۰۱۳ برای اولین بار پیراهن تیم ملی فرانسه را به تن کرد و در جام جهانی ۲۰۱۴ عملکرد درخشانی را از خود به نمایش گذاشت. در مسابقات یورو ۲۰۱۶ که در کشور فرانسه برگزار می شد پوگبا فروغ همیشگی را نداشت و نتوانست انتظار هواداران خروس ها را برآورده کند هر چند که فرانسه عنوان نایب قهرمانی یورو را در خاک خود به دست آورد.

پل

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *