پنالتی پرسپولیس اشتباه بود

پنالتی پرسپولیس اشتباه بود

پنالتی پرسپولیس اشتباه بود : فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال درباره ی نحوه قضاوت داوران در هفته ی پایانی لیگ برتر چنین گفت : جا دارد تشکر ویژه ای از دست اندرکاران برگزاری مسابقات، فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ برتر و باشگاهها داشته باشم. همه با تلاش یکدیگر توانستیم فصل پانزدهم لیگ برتر را به اتمام برسانیم. قهرمانی تیم استقلال خوزستان را به بازیکنان و کادر فنی این تیم تبریک می گویم.

پنالتی پرسپولیس

او معتقد است که داوران در این هفته دچار اشتباهات فاحشی که سرنوشت قهرمان را تغییر دهد نشدند: در هفته پایانی لیگ برتر با توجه به حساسیت هایی که داشتیم سعی کردیم از داوران خوب و با تجربه استفاده کنیم، تا در نهایت مردم شاهد قضاوت خوبی از داوران باشند و تیم ها سرنوشت خود را رقم بزنند. عملکرد داوران در بازیهای روز گذشته  به جز یک مورد که آن هم پنالتی اعلام شده پرسپولیس مقابل راه آهن بود، بقیه دیدارها خوب بود و مشکل خاصی نداشت.
او در ادامه ی صحبت هایش عنوان کرد : قصد داریم برای فصل آینده تمهیداتی را در نظر بگیریم تا اشتباهاتی که داوران ما در لیگ پانزدهم داشتند برطرف شود. همچنین برای داوران دوره های آموزشی پیشرفته ای بگذاریم. داوران ما باید با دانش روز داوری فوتبال آشنا باشند تا بتوانند در صحنه های مشکوک قضاوت درستی داشته باشند. امیدوارم در فصل آینده فدراسیون و همه دست اندر کاران بتوانند نیازهای داوران از قبیل تامین دستگاههای ارتباطی، افزایش حق الزحمه داوران در کل رشته های مختلف اعم از فوتسال، فوتبال و فوتبال ساحلی شاهد باشیم تا آنها با تمرکز و علاقه بیشتری قضاوت کنند.

فصل آینده :

اصفهانیان درباره ی دوره های داوری که قرار است در فصل آینده برگزار شود نیز گفت : با توجه به گزارشاتی که ناظران داوران در طول فصل ارائه کردند، عملکرد داوران امسال نسبت به سال های قبل از وضعیت مناسبی برخوردار بود. برای فصل آینده سعی داریم دوره های مختلف داوری را به موقع برگزار کنیم و داوران از نظر جسمانی در بهترین شرایط باشند. از مدرسان حرفه ای از اروپا و آسیا برای برگزاری دوره ها دعوت کنیم تا بتوانند به رشد توسعه داوری کمک کنند.
وی درباره ی قضاوت های هفته ی پایانی لیگ دسته یک عنوان کرد: مسابقات لیگ دسته اول روز دوشنبه این هفته به پایان می رسد، امیدوارم داوران نیز در این بازیها قضاوت خوبی داشته باشند. دیدار دو تیم نفت آبادان و فجر سپاسی از حساسیت زیادی برخوردار است. برای  مسابقه تیم داوری خوبی چیده شده و از داوران با تجربه استفاده کرده ایم. امیدوارم شاهد همکاری لازم از سوی هر دو تیم باشیم. از تماشاگران می خواهم که تیم های خود را تشویق کنند. بدون شک تیم داوری ما نیز کلیه تلاش خود را برای قضاوت خوب خواهند کرد.
رئیس کمیته داوران از نحوه ی سوت زدن داوران در این فصل رضایت دارد و این مطلب را عنوان کرده است : جا دارد تشکر ویژه ای از داوران داشته باشم با توجه به کمبودهایی که در طول فصل داشتیم این عزیزان بدون هیچ چشمداشتی با علاقمندی فراوان قضاوت کردند. خوشبختانه عملکرد آنها را در طول فصل مثبت و مطلوب ارزیابی کردیم.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *