پیشگیری بهتر از درمان

پیشگیری بهتر از درمان | با دیدن این علائم فورا به پزشک مراجع کنید

از قدیم الایام گفته اند پیشگیری بهتر از درمان است . خیلی از افراد اغلب با مشاهده ی اولین خال غیر معمولی یا دیدن تعداد اندکی  چین و چروک روی پوست، به سراغ متخصصان درماتولوژی می روند.البته این موضوع نباید تنها دلیل ملاقات با پزشک متخصص پوست باشد چون دلایل دیگری هم هستند که فوق العاده حائز اهمیت اند و نباید سرسری گرفته شوند.در ادامه به چهار مورد می پردازیم.

پیشگیری

 

داشتن شوره سر:

با داشتن ریزش مو و یا شوره ی سر الزاما  باید به متخصص پوست مراجعه کنید. تجمع سلول های مرده پوست  به دلیل شستشوی کم موها و استرس، کم کم موجب  ایجاد شوره سر می شود. اگر هم  دچار طاسی که اغلب جنبه ژنتیکی دارد، شده باشید، باز هم با ملاقات سریع با پزشک پوست می توانید احتمال دچار شدن به این دو مشکل را تا حد زیادی کم کنید.

ورم و قرمزی چشم ها:

التهاب ملتحمه، یک عفونت رایج در غشای چشم می باشد که در آن ناحیه ی  اطراف چشم ها و پلک دچار عفونت و التهاب می شود، آدم فریدمن، استادیار پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه جورج واشنگتن می گوید. که حل این مشکل شما باید توسط یک پزشک متحصص پوست انجام شود.

hhh1880

ناخن های بدشکل:

ناخن هایی که پوسته پوسته، حفره دار و شکننده شده اند و رنگ طبیعی خود را ندارند، می توانند از علایم بیماری های مختلفی مانند پسوریازیس، کمبودهای تغذیه ای و اختلال تیروئید باشند. اگر ناخن های شما چنین شرایطی دارند ولی برای خود شما هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند و با وجود آنها اذیت نمی شوید،  بازهم باید به پزشک متخصص پوست مراجعه کنید زیرا که عدم توجه و رسیدگی به این وضعیت می تواند  بیماری های ناشی از آن را پیشرفته تر کند.

 آفت و زخم های دهانی:

گونه ی مرسوم  مشکلات دهان آفت دهان است. آفت دهان در نتیجه اختلال در سیستم ایمنی  بدن و دستگاه گوارش اتفاق می افتد که درمان آن باز هم در حوزه ی کاری متخصصان پوست است.

 

 

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *