چرا عاشق مرد عنکبوتی هستیم!

چرا عاشق مرد عنکبوتی هستیم!

در نظرسنجی های اخیر انجام شده باز هم مرد عنکبوتی به عنوان محبوبترین ابرقهرمان شناخته شد در حالی که ابرقهرمانان دیگر با فیلم ها و شخصیت پردازی و تکنولوژی بالاتری نسبت به مرد عنکبوتی در رتبه های بعدی هستند. بتمن های کریستوفر نولان، مرد پولادین سوپرمن، کاپیتان آمریکا : سرباز زمستان، انتقامجویان و … نمونه ای از فیلم های پرفروش و فوق العاده سینمایی هستند که نسبت به آخرین فیلم از سری فیلم های مرد عنکبوتی با نام “مرد عنکبوتی شگفت انگیز” توانستند سینما و پرده نقره ای را به تسخیر خود درآورند و فروش نسبتا بالایی داشته باشند. اما به راستی چرا عاشق مرد عنکبوتی هستیم؟

مرد عنکبوتی شگفت انگیز و الکترو

۱- واقعی بودن :

مرد عنکبوتی نسبت به دیگر ابرقهرمانان از تکنولوژی بسیار کمی استفاده می برد و همینطور پیتر پارکر از دل مردم می آید و یک دانشجو ساده و پیک موتوری یک رستوران است و هیچ چیز عجیب و غریبی از خود ندارد. با ماشین های میلیون دلاری مانند بت موبیل کاری ندارد. مانند مرد آهنی از تکنولوژی پولدارها استفاده نمی کند. او یک انسان زمینی ست نه از یک سیاره یا دنیای دیگر مانند تور.

۲- داستان اصلی ( اوریجین ) بی نطیر :

داستان اصلی مردعنکبوتی یکی از بی نطیر ترین داستان هایی ست که تا به حال نوشته شده . این داستان که توسط استن لی و ۲ تن از همکارانش به رشته تحریر درآمده یکی از کم تغییر ترین داستانهای اصلی در تاریخ کامیک بوک هاست و مردم به طور کامل با آن آشنایی و همزادپنداری می کنند.

۳-شخصیت پردازی کاراکترها :

کاراکترهای سری مرد عنکبوتی، شخصیت پردازی خاصی دارند و هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی هستند برای مثال دوست همیشگی پیتر، هری آزبورن که همیشه هوای پیتر را در دبیرستان و دانشگاه دارد و همواره به او کمک می کند اما از لحاظ احساسی به پدر و خانواده خود وابسته است و همین موضوع باعث درگیری او با پیتر می شود. مری جین واتسون عشق ابدی مرد عنکبوتی که عشقی خالص و ناب است و تا ابد نیز پایدار و وجود دارد. مری جین برعکس هری از دست پدر خود عصبانی ست و همیشه به همسایه مهربان خودش یعنی پیتر روی می آورد اما دشمنان مرد عنکبوتی همیشه مری را هدف قرار می دهند و این باعث جدایی های کوتاه و یا طولانی بین آنها می شود. شخصیت های دیگر مانند زن عمو می و عمو بن، فلش تامپسون، گوئن استیسی، جی جانا جیمسون، ادی براک و … نیز به این داستان رنگ و بوی خاصی داده اند.

مرد عنکبوتی

۴- دشمنان بزرگ :

دشمنان مرد عنکبوتی هر کدام به دلیلی با پیتر پارکر خصومت داشتند. گرین گابلین پدر هری با پیتر به خوبی برخورد می کرد اما بعد از فهمیدن راز پیتر  به خانواده ی او حمله می کند . دکتر اختاپوس اما تشنه قدرت بود و به همین خاطر آزمایشات عجیب و غریبی را انجام می داد اما او با همان قدرت خود را نابود کرد. دشمنان مردعنکبوتی هیچکدام از فضا نیامده اند و یا نیروی ماورایی ندارند و همه آنها به وسیله سو استفاده نابجا از علم و اشتباه در آزمایش های ژنتیکی به وجود آمده اند.

دلایل بسیاری را می توان گفت که مرد عنکبوتی را محبوب می کند مانند طراحی لباس فوق العاده، هوش بالا و شوخ طبعی پیتر، همزاد پنداری، و … اما به نظر شما کدام یک از علت ها باعث محبوبیت مرد عنکبوتی می شود؟

 

برای مشاهده مطالب دیگر درباره ابر قهرمانان بر روی مطالب زیر کلیک کنید :

بتمن علیه سوپر من رکورد شکست                               مرد عنکبوتی شگفت انگیز

بازبینی سریال دردویل                                                کاپیتان آمریکا ۳

مجله اینترنتی چی گه

امیر حسین سربیشه

امیر حسین سربیشه ( Amir DW ) منتقد و نویسنده مجله پیک توانا و دوره دیده یونیسف و همشهری در رشته خبرنگاری و دانشجو رشته صنایع شیمیایی است. او از فوتبال و تماشای فیلم و سریال لذت می برد. اوقات بیکاری خود را به خواندن کتاب اختصاص می دهد. نویسنده محبوبش جان گرین است و از تماشای فیلم " خطای ستارگان بخت ما " هیچ گاه خسته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *