چهارمین برد ایران در مقابل کره

چهارمین برد ایران در مقابل کره

تیم ملی فوتبال ایران باز هم توانست تیم فوتبال کره جنوبی را شکست دهد و در چهارمین مسابقه خود از سری رقابت های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه با کسب پیروزی در صدر گروه خود جای بگیرد. این چهارمین برد تیم ملی در مقابل کره با مربیگری کی روش بر روی نیمکت ایران است. کارلوس کی روش بازی های قبلی را نیز با نتیجه مشابه ۱-۰ به نفع خود تمام کرده بود. ترکیب تیم ملی ایران برای این بازی علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، سیدجلال حسینی، رامین رضاییان و میلاد محمدی، سعید عزت اللهی، احسان حاجی صفی، اشکان دژاگه، وحید امیری و علیرضا جهانبخش(۸۲ مهدی طارمی) و سردار آزمون(۸۵ آندرانیک تیموریان) بود و کره ای ها با کیم سئونگ جیو، او جائه سوک، کیم کی هی، کواک تای وی، سون هونگ مین، کیم بو کیونگ(۷۷ هو جا چئول)، جی دونگ ون، هانگ کوک یانک(۴۶ هانگ چول)، کی سونگ یونگ، لی چونگ یانگ(۶۷ کیم چین هوک) و یانگ هیونگ سو به جنگ ایران آمده بودند.

چهارمین برد ایران در مقابل کره

چهارمین برد ایران در مقابل کره

ورزشگاه به علت شب عاشورای حسینی مشکی پوش شده بود و قبل بازی و بین دو نیمه مداحان اهل بیت برنامه ی ویژه عاشورایی برای تماشاگران تدارک دیده بودند تا به همه ی جهانیان این فرهنگ را نشان دهند. در نیمه اول مسابقه، بازی با حملات ایران آغاز شد، ملی پوشان کشورمان با حملات خود در همان دقایق ابتدایی توانستند موقعیت های خوبی روی دروازه حریف  به وجود بیاورند. در دقیقه ۲۵ مسابقه روی حرکت خوب رامین رضائیان و پاس خوب او به سردار آزمون گل اول ایران رقم خورد. سردار خوشحالی خاصی انجام نداد. نیمه اول با تک گل ایران به پایان رسید. در نیمه دوم مسابقه کره ای ها حملات خود را آغاز کردند اما با دفاع خوب بچه های ایران این حملات راه بجایی نبرد و ما در ضد حملات حتی توانستیم کره جنوبی را غافل گیر کنیم اما هر کدام به نحوی از دست رفتند تا در نهایت تیم ملی ایران بتواند با یک بازی حساب شده این بازی را به نفع خود به پایان برساند.

مجله اینترنتی چی گه

امیر حسین سربیشه

امیر حسین سربیشه ( Amir DW ) منتقد و نویسنده مجله پیک توانا و دوره دیده یونیسف و همشهری در رشته خبرنگاری و دانشجو رشته صنایع شیمیایی است. او از فوتبال و تماشای فیلم و سریال لذت می برد. اوقات بیکاری خود را به خواندن کتاب اختصاص می دهد. نویسنده محبوبش جان گرین است و از تماشای فیلم " خطای ستارگان بخت ما " هیچ گاه خسته نمی شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *