چگونه به نظافت اسباب بازی های فرزندانمان بپردازیم؟

چگونه به نظافت اسباب بازی های فرزندانمان بپردازیم؟

اسباب بازی های کودکان خیلی زود کثیف می شوند و باید به نظافت آن ها توجه کرد. زیرا کودکان اسباب بازی های خود را به دهان می برند و به این وسیله می خواهند خیلی چیزها را آزمایش و تجربه کنند و این کار ممکن است موجب بیماری آنان شود. بنابراین بسیار ضروری است که هر وقت پدر و مادر مشاهده کردند که اسباب بازی های کودکشان کثیف شده است، آن ها را بشویند. زمان و مدت مشخصی را نمی توان برای این کار مشخص کرد، زیرا این امر بستگی به سن کودک و همچنین کثیف شدن اسباب بازی ها دارد. به طور کلی برای نظافت اسباب بازی های کودک دلبندتان، روش های زیر را می توانید به کار بگیرید:

اسباب بازی های باتری دار:

در صورتی که اسباب بازی های کودک باتری نداشته باشند، می توان آن ها را در ماشین لباسشویی گذاشت و با آب داغ و مواد پاک کننده شست. با این کار اسباب بازی ها هم ضد عفونی شده و هم بهتر تمیز می شوند.

اسباب بازی های چوبی:

چوبی

برای شستن اسباب بازی های چوبی بهتر است آن ها را در آب و صابون ولرم فرو ببرید و بی درنگ بشویید ( اسباب بازی چوبی را نمی شود داخل آب بگذاریم ). قسمت های گرد و زاویه دار را با یک برس نرم  و با یک چوب باریک که پارچه ای در یک سر آن تعبیه شده است بشویید و تمیز کنید و پس از آب کشی، اسباب بازی را با پارچه ای خشک کنید تا چوب آن ترک نخورد.

اسباب بازی های پلاستیکی:

پلاستیکی

اینگونه اسباب بازی ها هم مانند اسباب بازی های چوبی شسته می شوند؛ ولی می توان آن ها را مدت زمانی در آب و صابون ولرم قرار داد و بعد شست. به این ترتیب اسباب بازی سریع تر تمیز می شود.

اسباب بازی های پارچه ای و پشمی:

برای نظافت اسباب بازی های پارچه ای و  پشمی، در یک ظرف آب ولرم، مقداری پودر شستشو بریزید تا آب کف کند. اسباب بازی را در آن قرار دهید و درست مثل زمانی که مشغول شستن موی سر هستید، آن را با انگشتان به دقت بشویید. آنگاه این آب را دور بریزید و بار دیگر ظرف را پر از آب ولرم و پودر شستشو کنید و اسباب بازی را بشویید تا کاملا تمیز شود. سپس آن را چند بار آب بکشید و با پارچه خشک کنید و مدتی جلوی باد سشوار بگیرید و در همان حال، پشم های اسباب بازی را با شانه ی دندان درشت، شانه کنید.

به این ترتیب می توانید اسباب بازی تمیزی را در اختیار کودک دلبندتان قرار دهید و نگران میکروب ها نباشید.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *