کاهش وزن بعد از زایمان به همین سادگی…

کاهش وزن بعد از زایمان به همین سادگی…

افزایش وزن در دوران بارداری ،بعد از زایمان و تا زمانیکه کودک از شیر مادر تغذیه میکند،کاملا امری طبیعی است.چرا که در هر سه پروسه ی بارداری ،زایمان و شیردهی ،کودک نیاز به مواد غذایی کاملی دارد که باید از طریق مادر دریافت کند.حذف خود سرانه ی هر نوع ماده ی غذایی مهم از برنامه ی غذایی مادر میتواند بسیار بر سلامت نوزاد مضر باشد.ولی در مواردی که خود نوزاد به برخی مواد غذایی آلرژی یا حساسیت نشان میدهد ،میتوان با دستور و نظارت پزشک حذف شود.
تازه های جدید پزشکی حتی به خانم های باردار توصیه میکند در حین بارداری و در برخی از ماههای بارداری خود ،اقدام به انجام بعضی ورزش های خاصی کنند تا هم زایمان راحتری داشته باشند و هم بدن به فعالیت سوخت و ساز خود ادامه داده باشد و توانایی برگشت به حالت قبل از بارداری را بعد از یک زایمان داشته باشد.

کاهش وزن بعد از زایمان به همین سادگی...
پس نگران اضافه وزنتان نباشید.شما میتوانید با رعایت مهارت های زیر در مدت زمانی کوتاه به وزن ایده آل خود برسید و حتی دیگر نیازی نیست به کلینیک های لاغری رجوع کنید.
۱) پروسه ی شیردهی به نوزاد را کامل کنید.شیردهی به نوزاد علاوه بر سلامت و رشد نوزاد باعث کاهش وزن مادر و بازگشت بدن به حالت اولیه ی خود میشود.
۲) رعایت و پیروی از یک برنامه ی غذایی که هم شیر افزا باشد و هم باعث کاهش وزن شما شود مثل مصرف میوه جات و سبزیجات.
۳) مواد غذایی کافی و متعادل مصرف کنید و هیچوقت به خاطر شیر کمتان پرخوری نکنید و همچنین شیردهی را قطع نکنید.نوزادشما با رعایت رژیم متعادل توسط شما ،رشد خیلی خوبی خواهد داشت.
۴) بعد از بهبودی کامل زایمان و طی شدن دوره ی نقاهت،با انجام برخی حرکات ورزشی به کاهش وزن و بازگشت به آن فرم ایده آل خود تلاش کنید.
بیاد داشته باشید که مادر سالم یعنی نوزاد سالم…پس به سلامتی خود بیشتر توجه نمایید.

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *