۱۰ شروع فوق العاده در تاریخ یورو

۱۰ شروع فوق العاده در تاریخ یورو

به بهانه بازی فوق العاده و شروع عالی دیمیتری پایت بازیکن تیم ملی فرانسه امروز ۱۰ شروع فوق العاده در تاریخ یورو بررسی میکنیم.

شماره ۱ : کریستیانو رونالدو – پرتغال – یورو ۲۰۰۴

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

بازیکن ۱۹ ساله و جوان آن زمان تیم ملی پرتغال که به تازگی به تیم ملی دعوت شده بود و در اولین مسابقه تیمش به عنوان جانشین به بازی آمد و موفق به ثمر رساندن تک گل تیمش در بازی مقابل یونان شد البته پرتغال در این بازی شکست خورد ولی رونالدو تاثیر زیادی در صعود تیمش به فینال بازی ها داشت و در مقابل هلند در نیمه نهایی بهترین بازی خودش را به نمایش گذاشت.

شماره ۲ : وین رونی – انگلستان – یورو ۲۰۰۴

یک بازیکن نوزده ساله دیگه در یورو که اولین تورنمنت بین المللی خودش را تجربه میکرد.وی در بازی دوم مرحله گروهی در مقابل سوییس دوبار و در بازی سوم این مرحله نیز دوبار به کرواسی گلزنی کرد.بدشانسی اون زمانی بود که در بازی مرحله یک هشتم در مقابل پرتغال مجبور به ترک زمین در دقیقه ۲۷ بازی شد.

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

شماره ۳ : میشل پلاتینی – فرانسه – یورو۱۹۸۴

فرانسه در اولین میزبانیش قهرمانی خودش را مدیون شماره ۱۰ فوق العاده خودش بود.او در این مسابقات دوبار هتریک کرد و در مجموع ۹ گل به ثمر رسوند و صاحب رکورد بیشترین گل زده در کل ادوار یورو شد.او همچنین به عنوان بهترین بازیکن تورنومنت نیز شناخته شد و بعد از این مسابقات برنده توپ طلا نیز شد.

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

شماره ۴ : داوید ویا – اسپانیا – یورو ۲۰۰۸

او یکی از مهتمترین بازیکنان در شروع نصل طلایی تیم ملی اسپانیا بود.او در اولین بازی در مقایل روسه هتریک کرد و در مقابل سوئد گل برتری تیمش را به ثمر رساند.او با اینکه در فینال بازی نکرد اما بهترین گلزن تیمش بود.

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

شماره ۵ : مارکوس سنا – اسپانیا – یورو ۲۰۰۸

هافبک دورگه برزیلی-اسپانیایی آن روزهای اسپانیا که یکی از عوامل مهم قهرمانی این تیم درآن دوره بود.ستاره آن روز های ویارئال که خیلی زود جایش را به بوسکتز داد ولی بازی عالی او پشت سر ژاوی باعث شد تا ژاوی بهترین بازیکن تورنومنت تبدیل شود.

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

شماره ۶ : میلان باروش – جمهوری چک – یورو ۲۰۰۴

ستاره آن روز های لیورپول در اولین بازی تیمش گل تساوی را در برابر تیم لیتوانی به ثمر رسوند،او همچنین در برابر آلمان و هلند هم گلزنی کرد و مهمترین گل خودش را در برابر دانمارک در مرحله یک هشتم به ثمر رسوند.او با پنچ گل آقای گل مسابقات شد.

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

شماره ۷ : مارکو فان باستن – هلند – یورو ۱۹۹۸

او هم مثل پلاتینی در اولین دوره حضور در یورو قهرمان شد.وی به دلیل مصدومیت در رده باشگاهی حضورش با ابهام همراه بود. خالق زیباترین گل تاریخ رقابت‌ها در مجموع ۵ گل برای تیمش زد. سه گل مقابل انگلیس در مرحله گروهی، یک گل مقابل آلمان در نیمه نهایی و یک سوپرگل مقابل شوروی سابق در فینال نقش بسیار پررنگ فان باستن در تنها قهرمانی هلند در یورو را ثابت می‌کند.

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

شماره ۸ : آلن شیرر – انگلستان – یورو ۱۹۹۶

بهترین گل‌زن تاریخ لیگ برتر، یکی از امیدهای اصلی انگلیس برای قهرمانی در خانه بود. شیرر در آن رقابت‌ها با ۵ گل آقای گل شد اما حتی گلش مقابل آلمان در نیمه نهایی برای قهرمانی کافی نبود. انگلیس آن بازی را در ضربات پنالتی به آلمان که قهرمان شد باخت.

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

شماره ۹ :  تیری آنری – یورو ۲۰۰۰

فرانسه و آنری بعد از قهرمانی در جام جهانی به این مسابقات آمده بودند.آنری ۲۲ ساله بسیار سریع و مهاجم اول آرسنال بود.او در این مسابقات ۳ گل به ثمر رسوند و در تیم منتخب جام نیز قرار گرفت.

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

شماره ۱۰ : پیتر اشمایکل – انگلستان – یورو ۱۹۹۲

گلر افسانه‌ای دانمارک در اولین تورنمنتی که همراه کشورش حضور داشت یکی از دراماتیک‌ترین قهرمانی‌های تاریخ را ثبت کرد. اشمایکل در نیمه نهایی ضربه پنالتی فان‌ باستن را مهار کرد و در بازی فینال با ارائه یک نمایش فوق‌العاده دروازه تیمش را مقابل آلمان بسته نگه داشت.

10 شروع فوق العاده در تاریخ یورو

مجله اینترنتی چی گه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *